Altınköy Açık Hava Müzesi

Altınköy Açık Hava Müzesi

Altınköy Açık Hava Müzesi

Kırsal dokunun verdiği huzurla yarışabilir pek az şey vardır konu turistik geziler olduğunda. Bu bağlamda Ankara'nın Altındağ ilçesinde bulunan Altınköy Açık Hava Müzesi, dinginlik arayanların buluşma noktaları arasında yer alıyor. 500 dönümlük geniş bir arazi üzerine kurulu açık hava müzesi ziyaretçilerini, 1950'li yılların renkli kırsal yaşamıyla buluşturuyor. Köy yaşamını geniş bir perspektifte gözlemleme imkanı sağlayan açık hava müzesinde evler, asma köprü, bakkal, ahırlar, köy kahvesi, cami gibi kısımlar yer alıyor. Alanda çok sayıda objenin bulunduğu ilgi çekici bir kapalı müze de bulunuyor. Canlı ve minyatür hayvanlar arasında gezip köy kahvesinde çay molası verilebilen, bahçelerde doğayı yakından inceleme imkanı sunan Altınköy Açık Hava Müzesi'nde zaman su gibi akıyor. Özellikle çocuklar için aileleriyle birlikte geçirebilecekleri eğitici, farklı deneyimlerle iç içe, keyifli saatler vadeden Altınköy Açık Hava Müzesi, belirli günlerde 10:00-19:00 saatleri arasında gezilebiliyor.

Altınköy Açık Hava MüzesiAltınköy Açık Hava MüzesiAltınköy Açık Hava MüzesiAltınköy Açık Hava Müzesi

Yorumlar

 • ardacetinkaya
  05.10.2022 07:33

  Çoook uzun zaman önce kahvaltı için gittiğimiz mekana tekrar uğrama fırsatı bulduk ... Kahvaltıdan sonra yaptığımız gezi sırasında şaşkınlığımızı gizleyemedik ... Çünkü daha önce gördüğümüz açık hava müzesinin şimdiki hali gece gündüz kadar farklıydı ... Bir defa alan eskisine göre daha dolu idi ... Daha verimli kullanılmış ve havası olumlu yönde değişmişti ...

 • cenktekin
  22.04.2023 18:22

  Ankara'nın içinde ama dışında kalmayı başarabilen bir yer. 2 giriş kapısı var, bu nedenle gideceğiniz yere göre hangi kapıyı tercih edeceğiniz önemli olabilir. Asma köprü tadilatta bu nedenle karşıya geçişlerde yokuş in - yokuş çık yapmak zorundasınız. Köy meydanı güzel, dolu dolu bir yer gerçekten. Konaklar iyi, kahvaltı için tercih edilebilir. Bunun dışında Köy Evi, Etnografya Evi, Çocuk Etkinlik Evi gibi yerleri gezebilirsiniz. Buralarrın tamamı 09:45 - 18:00 arası açık. 12-13 arasında da kapalı. Pazartesi günleri de kapalı olduğunu belirtmiş olayım. Güncel bilgiler için https://www.altinkoy.org/ ziyaret edebilirsiniz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler