Adrenalini Bol, Keşfi Çok Nevşehir’de Yapılacak 10 Aktivite - GeziBilen

Adrenalini Bol, Keşfi Çok Nevşehir’de Yapılacak 10 Aktivite

Adrenalini Bol, Keşfi Çok Nevşehir’de Yapılacak 10 Aktivite

Ne yere ne de göğe sığabileceğiniz, gezmeli tozmalı, yemeli içmeli; adrenalini bol, keşfi çok bir tatil vadeden Nevşehir sana seçkin dakikalardan romantik anılara, heyecanlı saatlerden unutulmaz yolculuklara çıkma sözü veriyor. Bakalım Nevşehir’deki en güzel 10 aktivite neymiş? 

 1. Dünya çapında popüler selfie mekanları arasında yer alan Galerie İkman’da bir selfiniz henüz yok mu? Kesinlikle olmalı çünkü millet burada fotoğraf çektirmek için resmen randevu alıyor. Etnik halı-kilim galerisi tadında olan bu mekan gerçekten büyüleyici bir yer. Fotoğraf çekilmeyecek bile olsanız ortamını görmek için bir uğrayınız. 
 2. Buradaki sahiden de en ilginç deneyimlerden biri de dünyanın merkezine doğru yolculuğunuz oluyor. Öyle yer altı şehirleri var ki en derinine hala inilememiş, gerisini siz düşünün! 
 3. Tabi ki de balon turu! Tamam biraz pahalı olabilir ancak başka nerede bu muhteşem güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz ki! Bildiğiniz masallardaki prens ve prensesler gibi gökyüzünde güneşin doğuşunu balonun içinde izlemek, tek kelimeyle i-na-nıl-maz. 
 4. Trekking sevenleri de buraya alalım! Kuş cıvıltıları eşliğinde meyve ağaçlarının arasında yürüyeceğiniz bir tura var mısınız? Hem huzurlu hem de eşsiz… 
 5. Uçhisar’da mağara evleri var. Konforu da gayet güzel. Üstelik dünya sıralamalarına girmiş bu mekanlar. Düşünsenize gece mağarada kalıyorsunuz ve sabah uyandığınzıda vadi manzaralı odanızdan güne ‘Merhaba’ diyorsunuz. Ömrünüzde kaç kere bir mağarada uyuyabilirsiniz ki!
 6. Çömlek hiç yaptınız mı, elinizi çamura buladınız mı? Üstünüz, başınız batsa da çok eğlenceli bir aktivite olduğu su götürmez bir gerçek! Ancak bu deneyimi Avanos’ta yaşamalısınız.
 7. Bunlar yetmedi mi, o zaman ATV turu da pek adrenalinli, pek bir keyifli. Nevşehir’de çamurlu veya sulak alanları ATV ile yarıp geçmenin özgürlüğü bir başka! Ayrıca ata da binebilirsiniz. Neticede “Güzel Atlar Ülkesi” değil mi…
 8. Yemeği yaşamak için değil, keyif almak için yiyenlerdenseniz iyi dinleyin! Bu şehrin yöresel mutfağı bir başka! Size en sevilen ikisini söyleyelim: ilki standardize, gün içinde de al eline ye bırakma olan peynirli simit. İkincisi de testi kebabı. 
 9. Kapadokya Tük gecelerine katılmalısınız. Belki dinlediğiniz müzikler farklı olabilir; cazdan popa; türküden house müziklerine kadar geniş bir yelpaze var elbette ama bu da farklı bir deneyim olacaktır.
 10. İşte sona da en güzelini sakladık: Buradaki üzüm üretim tesislerini gezebilirsiniz. Dilerseniz pek çok tura katılıp tüm yetiştiricilik ve işlenme kısmı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar

 • leylakorkmazz
  05.05.2023 13:48

  Bolon Turu Nevşehir için Her zaman 1. Sıradadır Benim için

 • irembozz
  29.03.2023 08:04

  Nevşehirden Balona binmeden dönülürmü hiç.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota