Antalya'dan Ne Alınır?
Antalya'dan Ne Alınır?

Antalya'dan Ne Alınır?


Antalya’da bol bol fotoğraf çektirip getirmelisiniz mesela; şelalelerin gürüldemesini dinlerken, kanyonlarında rafting yaparken, mağaralarını gezerken, antik kentlerini görürken, Akdeniz mutfağının tadına bakarken… Ama şehirden ne getirmelisiniz sorusunun cevabı yazımızda saklı!

Antalya bir şehirden ötesi, belki de cennetin ta kendisi! Tabiat ana doğal güzellikler deposunu buraya kurmuş anlaşılan. Eh, tabii yüzyıllar boyunca şehirde yaşayan medeniyetler de tüm mirasını Antalya’ya bırakıp gitmiş! Bunlardan evrilen kültür de Fransız ve İtalyan mutfağıyla yarışırcasına eşsiz lezzetlerini bırakmış.

Peki, tatilinizden dönmeden evvel Antalya’yı size baktıkça hatırlatacak, kullandıkça özlemini dindirecek nelerle dönmeniz lazım?

 • Magnet
 • Deri ürünler (sandalet, çanta)
 • Otantik eşyalar
 • Kilim
 • Biblo
 • El işi, şık takılar
 • Meyve ve sebze reçelleri
 • Keçiboynuzu pekmezi

Peki, Bunları Nereden Alacaksınız?

Öncelikle Antalya’nın hangi ilçesine giderseniz gidin, bu ister Kaş olsun ister Konyaaltı ister Alanya hiç fark etmez; upuzun sahil şeridi boyunca uzanan rengarenk, küçük ama bol hediyelik eşya satan dükkanlardan gönül rahatlığı ile alışverişinizi yapabilir; buralarda el işi ürünleri ve otantik eşyaları tabii bir de magnetleri bulabilirsiniz.

Elbette şehirde geleneksel, tarihi çarşılar da var. Özellikle Antalyalıların bizzat alışveriş yaptığı bu çarşılarda el yapımı ürünlerden takılara ve yerel gıda ürünlerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Terziler, ayakkabı tamircileri ve deri mağazaları da burada.

Bir de Laura AVM, TerraCity gibi alışveriş merkezleri var. Antalya Turban Marina’da da yerli ve yabancı markaları ve yemek, parfüm, moda aksesuarları ve dansöz kostümü gibi ürünleri bulabilirsiniz.

İpucu

Yazımızın sonuna gelmeden evvel sizlere bir konudan bahsetmek istiyoruz: Antalya gibi bölgelerde halı ve antika alışverişi yaparken, Türkiye yasaları gereğince bu eserlerin ihracatının yasak olduğunu unutmayın. 100 yıllık veya daha eski tarihi eserlerin yurt dışına çıkarılması yasak. Size aksi yönde telkinlerde bulunan satıcılara aldanmayın.

Yorum Yap
GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler