Beyazsu Mesire Alanı - GeziBilen

Beyazsu Mesire Alanı

Beyazsu Mesire Alanı

Adını hemen yakınındaki Beyazsu Deresi’nden alan mesire alanı, doğayla iç içe bir güzellik armağan eder. Mardin’in Midyat ilçesinde yer alan Beyazsu Mesire Alanı, her yıl yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisiyle daha da güzelleşir. Çevresinde yaşanan karasal iklim kuşağı sebebiyle kurak ve ağaçsız olan alan, Midyat’tan uzanarak Nusaybin’e doğru akmasıyla da serin ve kendine özgü endemik bitkileriyle adeta bir vahayı andırır. Yılın dört mevsimi ayrı güzelliğe ulaşan Beyazsu Mesire Alanı, derenin üzerinde yer alan restoran ve dinlenme tesislerine de sahiptir. İnsanda doğayla iç içe tek başına bir çoğulluk hissi yaratan alan gerek yemyeşil ağaçları gerekse buz mavisi renginde akan deresiyle Mardin’in en çok beğenilen yerlerinden biridir. Dedik ya her mevsim ayrı bir güzelliğe ulaşır Beyazsu Mesire Alanı. Kışın suya düşen karların erimesini izlemek, ilkbaharda yağan yağmurun toprakla buluştuğu andaki sesini duymak, yazın kuş cıvıltılarının eşsiz huzurunu yaşamak ya da sonbaharda düşen sapsarı yaprakların yarattığı romantik atmosferi yaşamak mümkündür burada.

Beyazsu Mesire AlanıBeyazsu Mesire AlanıBeyazsu Mesire Alanı

Yorumlar

 • XQJc5Sbp
  16.09.2022 10:20

  Çok güzel bir yer

 • tLljnHRQ
  20.09.2022 10:48

  Gelip görmeden asla Mardin'den ayrılmayın 🙂

 • xoLxH4m3
  22.04.2022 02:51

  Tam anlamıyla çöldeki cennet 🏞🏕

 • furkanakay
  29.06.2022 08:09

  Gittiğimizde kalkmak istemediğimiz bir yer oturduğunuz masanın yanıdan su akıp gidiyor kebap kokularıda hava uçusuyor :):)

 • zehraavarolx
  12.08.2022 07:19

  Mardinin sıcak havasından kaçıp serinlemek istediğimizde kendimizi burda bulduk, yemek yiyebileceğiniz mekanlar bulunuyor.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota