İzmir Açıkhava Tiyatrosu - GeziBilen

İzmir Açıkhava Tiyatrosu

İzmir Açıkhava Tiyatrosu

Türkiye’nin üçüncü büyük şehri İzmir, hareketli sosyal ve kültürel yaşamıyla tanınıyor. Bu kapsamda yoğun genç nüfusunun da ilgisiyle yıl boyu öne çıkan lokasyonların başında İzmir Açıkhava Tiyatrosu geliyor. Narlıdere ilçesinde bulunuyor. Yaz aylarında düzenlenen konserleri ile ünlü açıkhava tiyatrosu, İstanbul’daki Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda olduğu gibi 20’nci yüzyılda inşa edildi. Yani bölgedeki çok sayıda Antik Dönem tiyatrosu arasında değil. Özetle binlerce yıllık değil, nispeten yeni bir kültür-sanat alanıdır burası. Toplam 2 bin 870 kişi kapasiteli yapı, birçok faaliyete de ev sahipliği yapar. Modern bir Açıkhava tiyatrosundan beklenen her şeyin olduğu tiyatroda dinletiler, gösteriler ve zaman zaman da kahkahalar eksik olmuyor. Bunun dışında konserlerin yanı sıra tiyatro, stand-up, dans, bale ve halk oyunları gösterilerinin de düzenlendiği tiyatro, ziyaretçilerine unutulmaz anılar vadediyor. Etkinlikler hem yerel hem uluslararası ölçekte gerçekleşiyor. Yerlilerin olduğu kadar yabancı sanatçıların İzmir’de keyifle dinlenebildiği mekanlardan biri demek yanlış olmaz. Akustik düzeni de genel itibarıyla beğeni topluyor. Türkiye’deki en iyi açıkhava tiyatrolarından biri olan ve Mayıs ile Eylül ayları arasında kapılarını açan İzmir Açıkhava Tiyatrosu, kolay ulaşımıyla da dikkat çekiyor.

İzmir Açıkhava Tiyatrosuİzmir Açıkhava Tiyatrosuİzmir Açıkhava Tiyatrosu

Yorumlar

 • leylakorkmazz
  31.08.2022 06:51

  Büyüklüğü güzel ve açık hava olması yazları çok hoş oluyor. Konser, tiyatro her etkinliği eğlencelidir. Severek gittiğim bir yer. Üstelik ulaşım olarak da konumu çok avantajlı. Etkinlik öncesi yürüyüş yapılabilir, gezilebilir. Şehrin ortasında doğayla iç içe ❤️🥳

 • unaloykuus
  25.05.2023 07:18

  Gayet Büyük açık hava tiyatrosu yazın çok keyifli oluyor..

 • sudekilic
  06.10.2022 07:10

  Muhteşem bir ambiyans, iyi düzenlenirmiş bir karşılama Ekibi ile fantastik bir gece gösterisi burada izlenebilir. Yalnızca oturaklar inanılmaz rahatsız edici ve buna çözüm bulunulması gerekmekte !!!!

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota