Vanikoy Parkı - GeziBilen

Vanikoy Parkı

Vanikoy Parkı

İstanbul’da özellikle Anadolu Yakası’nda kendine özgü bir öneme sahip, tanınmış parklardan biri de Üsküdar ilçesinde konumlanıyor. Geniş yüz ölçümü ile dikkat çeken Vanikoy Parkı, ilçenin öne çıkan dinlenme ve eğlence rotalarından.

Üsküdar’ın sahil şeridinde, Kuleli Askeri Lisesi’ne yakın mesafedeki park, yeşillikler içerisinde oluşu ve manzarası ile önemli bir çekim merkezi durumunda. Otoparkı mevcut. Oturma yerleri var. Ayrıca vatandaşlar, genel itibarıyla hafta sonları piknik yapmak için parka akın ediyor. Boğaziçi manzarası eşliğinde hem deniz hem de temiz hava vadeden Vanikoy Parkı, çocuklar için keyifli oyun alanları sunuyor.

Yaklaşık olarak parkın merkezinde güvenli ve modern kaydıraklar bulunuyor. Zemini çocukların oynaması için özel olarak kaplanmış durumdaki oyun alanlarında salıncak ve tahterevalli gibi çocukların keyifli zaman geçirebilecekleri tanıdık öğeler de kullanılabiliyor. Mutlu çocuk seslerinin eksik olmadığı Vaniköy Parkı’nda akülü araç kiralama gibi hizmetler de yılın bazı dönemlerinde söz konusu olabiliyor. İstanbul’un sahil şeridindeki Vaniköy Parkı, her yaş için ailecek ya da yakın arkadaşlarla iyi zaman geçirilebilen alanlardan biri.

Vanikoy ParkıVanikoy ParkıVanikoy ParkıVanikoy Parkı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota