Masal Parkı - GeziBilen

Masal Parkı

Masal Parkı

Masal kahramanlarıyla dolu bir park oluşturma düsturuyla kurulan Gaziantep’teki Masal Parkı, şehrin en eğlenceli mekanlarından biridir. Türkiye’nin güneydoğusundaki tarihi şehir Gaziantep, doğal güzellikleri ve sosyal olanaklarıyla oldukça dikkat çeken bir çekim noktasıdır. Bununla birlikte yoğun bir nüfusa da sahip olan şehir özellikle Şehitkamil ilçesini vatandaşların ve turistlerin en ilgi çekici mekanlarıyla donatmıştır. Bahsi geçen ilgi çekici mekanlar arasında da Masal Parkı şehrin en çok turist çeken yerleri arasında yer alır. Kamusal bir hizmet olarak hizmete sunulan Masal Parkı, adından da anlaşılacağı üzere ağırlıklı olarak çocuklara yönelik bir lokasyondur. Yaklaşık 80 bin metrekare alanda kurulu Masal Park’ta Keloğlan’dan Pamuk Prenses’e çocukların sevgilisi çok sayıda heykel bulunur. Renkli olanaklarla dolu olan Masal Park, havuzları, botanik parkı ve botla gezinti yapılabilen su kanallarına sahiptir. Kitapları sevdirme amacı güden ve öykülere karşı merak uyandırmayı hedefleyen okuma alanları da parkın en gözde köşeleri arasında yer alır. Paten pisti bile bulunan Masal Park, her yaştan ve her hobi grubuna mensup insandan büyük övgü alır. Masal Parkı, çocukların yanı sıra gençler ve ebeveynler için de eğlenceli saatler vadeder. Yürüyüş yollarında spor yapılabilen, dilenirse çay bahçesinde dinlenilebilen Masal Park, rekreasyon alanları ile de göz alıcı bir ihtişama sahiptir. Toplamda 200’den fazla ağacın dikildiği alanda, ayrıca görsel bir zarafet sunan binlerce süs bitkisi yer alır.

Masal ParkıMasal ParkıMasal ParkıMasal Parkı

Yorumlar

 • jg8fe5D6
  14.11.2022 10:40

  Gayet güzel tek olumsuz yani etrafı bakımsız

 • rumeysacakmakk
  08.08.2022 08:10

  Çocuklar için ideal bir park olmakla birlikte Yetişkinlerinde gelip oturup dinlene bilceği alanlarda mevcut

 • ahmetyaylacii
  21.09.2022 10:03

  Masal park yürüyüş yapmak isteyenler için bol gölgeli ve diğer yerlere göre daha az kalabalık olan bi parktı. Her yaş gurubuna hitap eden geniş ve temiz bir alanı var.

 • cZDybV6M
  07.04.2022 22:16

  Ortamı çok kötü, pek tavsiye edebileceğim bir yer değil.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota