Zafer Parkı - GeziBilen

Zafer Parkı

Zafer Parkı

Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da Botanik Park, Seğmenler Parkı ya da Atatürk Bahçesi gibi yeşil alanlar her daim ön plandadır. Şehrin bu önemli parkları kadar popüler olmasa da Zafer Parkı, Ankara halkının hafta sonlarında büyük ilgi gösterdiği yerler arasında gösterilir. Zafer Parkı genellikle müthiş bir coşkuya ev sahipliği yapan açılış öreni ile akıllara kazınır. Hatırlanacağı üzere Zafer Parkı’nın açılışında Haluk Levent sahne alır. Toplamda 60 bin metrekarelik bir alanı kaplayan Zafer Parkı, yürüyüş yollarını çocuk oyun alanlarını ve bisiklet yollarını içinde barındırır. Bunun dışında insanların burada rahat bir şekilde vakit geçirmeleri adına düşünüle güvenlik binası da göze çarpar. Parkın en sevilen yerlerinden birisi de biyolojik gölettir. Bu mini gölet 385 metrekarelik bir alanı kaplar. Ankara’nın Çankaya ilçesinde konumlanan Zafer Parkı, spor severler için de pek çok fırsat sunar. Bu bağlamda tenis, voleybol, basketbol ve futbol sahalarını değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan özellikle sabah saatlerinde koşu yolunu kullanabilirsiniz. Zafer Parkı’nın bir diğer önemli özelliği de belediye odaklı bazı etkinliklerin burada gerçekleşmesidir. Konserler, dans gösterileri ya da benzer etkinlikler için park aktif olarak kullanılır. Şehrin göbeğinde geniş bir alanda yöre halkını yeşille buluşturan Zafer Parkı, kimi kaynaklarda “30 Ağustos Zafer Parkı” olarak geçer. AŞTİ’ye yakın bir konumda yer alan parkın yapımından ve düzenlenmesinde Büyükşehir Belediyesi’nin çok önemli katkıları olur. Açıldığı ilk günden bu yana kültürel ve sportif pek çok etkinliğin merkezi haline gelen Zafer Parkı’nda ücretsiz internet hizmeti bulunur. Çok özel ağaç türlerini bünyesinde barındıran mekanda özellikle Pakistan papağanları büyük ilgi görür. Parkın şu anda toplamda dört ana giriş kapısı yer alır.

Zafer ParkıZafer ParkıZafer ParkıZafer Parkı

Yorumlar

 • farukkorkmaz
  08.03.2023 08:01

  Spor için yürüyüş yaptığım favori yerlerimden biri. Çok güzel bir parkuru var.

 • caliskanahmt
  05.01.2023 07:43

  Ankara'nin böyle güzel parklara ihtiyacı var. Ailecek vakit geçirebileceğiniz nezih ve güzel bir yer.

 • ardacetinkaya
  05.10.2022 06:44

  Havaların güzel olduğu gün gidilecek büyük ferah bir park,oturma bankları oldukça fazla,top sahası,tuvaletler mevcut,araç Park sıkıntısı yok,yanında aynı büyüklükte İsmet İnönü Parkı,365 Avm bulunduğu yer ve konumu güzel,tavsiye ederim

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota