Segmenler Parkı - GeziBilen

Segmenler Parkı

Segmenler Parkı

Segmenler Parkı Ankara’nın Kavaklıdere semtinde yer alır. Atatürk Bulvarı’na yakın bir konumda yer alan park 1983’te coşkulu bir törenle hizmete açılır. Parkın içinde oldukça gösterişli bir amfi tiyatro yer alır. Toplamda 67 bin metrekarelik bir alanı kaplayan mekanda; havuzlar, çocuk bahçeleri, gezi bölgeleri önemli bir yer kaplar. Diğer yandan Segmenler Anıtı bu bölgenin sembolleri arasında kendine yer bulur. Şehrin merkezinde bulunduğu için Ankaralılar Segmenler Parkı ile sık sık karşılaşır. İki cadden birleştiği bir vadi üzerine konuşlanan bu özel ve tabiat dostu parkın 40 bin metrekarelik kısmı çimlere ayrılır. Çocuk oyun alanı ise yaklaşık olarak 260 metrekarelik bir alanı kaplar. Segmenler Parkı içinde aynı zamanda süz havuzlarından çocuk bahçelerine dek pek çok bölüm yer alır. Parkın en önemli kısımlarından biri olarak görülen açık hava tiyatro, yaz aylarında işlevsel olarak kullanılır. Özellikle de açık hava tiyatrosu formunda olduğu için yaz aylarında burası daha büyük ilgi görür. Sene boyunca burada ağaç yapraklarının değişen renkleri, büyüleyici bir görüntü sunar. Bu durum fotoğraf meraklılarını özellikle de sonbahar ve kış aylarında bölgeye çeker. Segmenler Parkı, 7’den 77’ye her yaştan insana hitap eden bir zenginliğe sahiptir. Buranın bir vadi içinde olması, yaz aylarında serinleme fırsatı verir. Hem serinlemek hem de şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen Ankaralılar bu nedenle parkı el üstünde tutar. Segmenler Parkı’nda; neşe içinde müzik yapan gençlerle ya da birlikte olmanın tadını çıkarmak isteyen çocuklu ailelerle her daim karşılaşabilirsiniz. Buranın çimleri huzur içinde uzanmak ve gökyüzünü seyretmek için doğru adrestir. Başta sinema filmleri olmak üzere pek çok etkinliğe ortak olmak, arkadaşlarınızla keyifli bir şekilde vakit geçirmek ya da sadece stresten uzaklaşmak adına Segmenler Parkı’na kendinizi atabilirsiniz. Çankaya ilçesine bağlı olan bu meşhur parka ulaşmak için pek çok opsiyon bulunur.

Segmenler ParkıSegmenler ParkıSegmenler ParkıSegmenler Parkı

Yorumlar

 • ezgicam
  26.09.2022 07:52

  Seymenler Parkı Ankara'nın en eski parklarından bir tanesidir Çankaya'da bulunur Üniversite öğrencilerinin sık geldikleri bir parktır. Kendiniz yiyecek icecek dışarıdan getirebilirsiniz hatta kahvaltı bile yaoabilirsiniz sadece ateş yakmak yasak

 • ahmetyaylacii
  07.07.2022 06:44

  Segmenler Ankara‘nın en dolu parklarından biridir geceleri genellikle gençlerle dolu her fırsatta buraya gitmeye çalışıyoruz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota