İzmir Doğal Güzellikleri - GeziBilen

İzmir Doğal Güzellikleri

İzmir Doğal Güzellikleri

Ege’nin kalbi, Türkiye’nin gözbebeği İzmir’in gezip görmeye doyulamayacak kadar harikaları var. "Peki doğal güzellikleri neler? Tabiat anamız neler bahşetmiş buraya?" gibi sorulara kendinizi gark etmeyin diye efsane bir yazı hazırladık. Bu az ve öz anlatımlı mekanların ardından siz de İzmir’e taşınmak isteyebilirsiniz. O halde başlayalım.

Ekmeksiz Plajı

Ekmeksiz Plajıyla başlamak istedik anlatıma. Çünkü burası incecik kumu, tertemiz denizi ve küçücük balıklarıyla misafirlerine unutulmaz deneyimler yaşatan bir doğal güzellik. Bu arada unutmadan da belirtelim, İzmir’in suyu genel itibariyle soğuktur, aman diyelim.

Karagöl Tabiat Parkı

Dağların orta yerinde küçücük bir gölün etrafında şekillenmiş olan Karagöl Tabiat Parkı hem doğaseverlerin hem de fotoğraf meraklılarının vazgeçilmez mekanları arasında yer alır. Görmeden geçmeyin.

Bozdağ Kayak Merkezi

Sanki tabiat anacığımız burayı öyle bir sevmiş öyle bir benimsemiş ki “Sen gözbebeğimsin evlat! Kıyılarında denize girilirken dağlarında güzeller güzeli karların keyfine varılsın!” demiş ve İzmir’i hem kıyı şeridinde denize girilebilen hem de aynı zamanda dağlarında kayak yapılabilen bir yer eyleyivermiş.

Balçova Terapi Ormanı

Gerçekten de terapi gibi bir mekandır kendisi. Öyle ki iç huzurunuzu bulacağınız, renklerin en güzeli olarak yeşili benimseyeceğiniz ve her tonuna sonuna kadar doyacağınız bu yer İzmir’in belki de en çok methedilen yeridir.

Yorumlar

 • aslidemirr
  05.05.2023 11:21

  Terapi ormanının içinde cafe ve restorant varmı ?

 • ssedatylmz
  22.03.2023 11:15

  Bozdağ kayak merkezine giden varmı ?

 • H2PEut0h
  03.05.2022 12:01

  merhaba terapi ormanına daha önce gidenler varmı

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota