Van Devlet Tiyatrosu

Van Devlet Tiyatrosu

Van Devlet Tiyatrosu

Kültür-sanat yaşamına önemli katkıları bulunan bir merkezdir Van Devlet Tiyatrosu. Modern mimari tasarımıyla dikkat çeken salonun perdesi ilk kez 1997 yılında Sarı Naciye adlı oyunla açıldı. Recep Bilginer’in yazdığı Sarı Naciye’nin oyuncu kadrosunda Aylin Önal, Rahmi Dilligil, Emin Gürsoy, Neşe Arat, Azade Küçükaycan gibi deneyimli isimler yer aldı. Bertolt Brecht’in Sezuanın İyi İnsanı, Carlo Goldoni’nin İki Efendinin Uşağı, Haldun Taner’in Eşeğin Gölgesi, William Seakespeare’in Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası adlı eserleri, Van Devlet Tiyatrosu’nda 20 yılı aşkın sürede sahnelenen 60’dan fazla oyundan sadece birkaçı… Alt ve üst katları bulunan tiyatro salonunun toplam koltuk kapasitesi 412. Kulisleri, dekorların taşınmasında kullanılan yük asansörü ve diğer gereklilikleri ile eksiksiz bir tiyatro salonu. Günümüze kadar yüzbinlerce seyirciye ulaşan binlerce oyunun sahnelendiği Van Devlet Tiyatrosu, geniş görüş açısıyla seyir konforu yüksek bir deneyimi de vadediyor. Yetişkinliklere yönelik oyunların yanı sıra sahnelenen çocuk oyunlarıyla da öne çıkan Van Devlet Tiyatrosu, şehrin kalbindeki kültürel buluşma noktaları arasında yer alıyor.

Van Devlet TiyatrosuVan Devlet TiyatrosuVan Devlet Tiyatrosu

Yorumlar

 • irembozz
  12.10.2022 10:03

  Kültürel aktivitelerde Van'ın kalbi diyebileceğim bir yer. Oyunları ve etkinlikleri düzenli takip etmenizi öneriyorum... Hem aileniz ile güzel vakit geçirmiş olursunuz hem de çocuklarınıza unutamayacakları bir sanatsal miras bırakmış oluyorsunuz 🤗🤗🤗

 • gunmemoli
  02.11.2022 07:36

  Vanda kültürel aktivitelerin yapıldığı bir tiyatro salonu.

 • leylakorkmazz
  07.12.2022 07:41

  Vanda konsere katılmak için güzel tasarlanmış bir yer.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler