Kanispi Şelale

Kanispi Şelale

Kanispi Şelale

Akarken süt beyazı rengine bürünen bir şelaleyi keşfedeceğiz… Adını renginden alan ve bembeyaz anlamını taşıyan Kanispi Şelalesi doğanın eşsiz güzelliğini de yansıtıyor. Tasavvuf edebiyatında ‘Suda Aksini Görmek’ vardır. Kendini bulmak isteyenlerin aynası olarak tabir edilir su. Berraklığı ile insanın aynası da olur su, aradığını bulamayanların kendini arayışlarında yol gösterici de… Dingin su rahatlatır, coşkunu ise harekete geçirir, enerji verir. Hayatın, varoluşun simgesidir su, kişi onda bulur benliğini… Van-Çatak yolu üzerinde, şehre 75, Çatak merkeze beş kilometre uzaklıkta olan Kanispi Şelalesi, Nisan sonlarında oldukça güçlü akmaya başlar. Akış şiddeti Ağustos sonlarında azalan şelale, Eylül ayına gelindiğindeyse tamamen biter. Aynı zamanda bir mesire alanı da olan Kanispi Şelalesi’nin etrafı, ziyaretçilerine deyim yerindeyse ziyafet sunan alabalık tesislerine de sahiptir. Canlı alabalık almanın dahi mümkün olduğu bu yer, her yıl turist akınına uğrar. Şelalenin akıntısının güçlendiği dönemlerde oluşturduğu muhteşem görüntü tüm ziyaretçileri büyüler.

Kanispi ŞelaleKanispi ŞelaleKanispi ŞelaleKanispi Şelale

Yorumlar

 • gunmemoli
  02.11.2022 07:47

  Çatağa giderken Yol üstünde olması ulaşım açısından kolay. Otopark alanı mevcut. Ayrıca içinde işletmede var. Manzarasıda güzel

 • leylakorkmazz
  07.12.2022 07:09

  Van dan çatağa giderken daglarin arasindan köpuk köpuk akan selaledir.Bahar aylarinda suyu boldur.Kisin donuyor ve kuruyor.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler