Atayurt

Atayurt

Atayurt

Orta Asya ve Anadolu arasındaki geçiş güzergahlarından biri olarak binlerce yıllık tarihi mirası günümüze taşıyan Van, Türkiye’nin doğusunda yer alıyor. Dört tarafı tarihi yapılar ve doğal güzelliklerle çevrili şehrin Muradiye ilçesi ise turizm bakımından öne çıkan lokasyonlardan biri konumunda. Bu kapsamda ilçedeki gezi ve turizm noktaları arasındaki Atayurt’un yeri ise şüphesiz bir başka. Orta Asya kültürünü, geçmişin izlerini gerçeğine çok yakın bir şekilde tanıma fırsatı vadeden Atayurt; 7’den 70’e herkese hitap eden, değerlere sahip çıkıp sonraki nesillere aktarım noktasında hizmet veren bir aktivite alanı. Çevresinde, tarihteki 16 büyük Türk devletinin bayrağının asılı olduğu turistik alan, Van Gölü’ne yakın konumda ve doğayla iç içe bulunuyor. 50 dönümlük toplam alan üzerine kurulu Atayurt’ta geleneksel anlayışla kurulmuş 8 otağı (Orta Asya kültüründe büyük Hakan çadırı) etrafında gerçekleştirilen geleneksel faaliyetler esas alınıyor. Bir ‘Deneyim’ ve ‘Eğitim’ merkezi şeklinde tanımlanabilen Atayurt, ziyaretçilerine çeşitli konularda aktivite olanakları sağlıyor. Yöresel kıyafetler giymiş Kırgız Türkleri tarafından verilen binicilik kurslarının yanı sıra okçuluk, el işi, keçecilik, yöresel yemek, Türk kültürü gibi her biri kendine has konseptlere dayalı eğitimler sunuluyor. Aynı zamanda çadırlarda geleneksel ikramların, tarihi kökene sahip lezzetlerin tadına bakılabiliyor. Van’ın gözde deneyim ve eğlence noktalarından Atayurt’ta mütevazi fiyatlar da dikkat çekiyor.

AtayurtAtayurtAtayurtAtayurt

Yorumlar

 • ahmetyaylacii
  06.07.2022 11:38

  Gittiğiniz zaman kendinizi Osmanlı zamanında hissediyorsunuz ok atma at binme gibi imkanları var ve isterseniz çadırlardada konaklıya biliyorsunuz.

 • fatmahnterr
  31.08.2022 06:12

  Ailecek Van ziyaretimizde kahvaltı içim uğradığımız tatlı bir mekan. Bizim için otağ içerisinde kahvaltı hazırlandı. Bekleme süresi içinde de vakit geçirebilmemiz için çok misafirperver davrandılar. İçerde çocuklu aileler ve at meraklıları için keyifli vakit geçirecek şeyler var. Ok atma eğitimi bile verdiler :)

 • leylakorkmazz
  07.12.2022 06:47

  Oldukça özgün yapısı, güler yüzlü ve hoş çalışanları, huzur veren ortamı, sunduğu bir çok etkinlik, göl ve doğası, sundukları uygun fiyatlı menüsüyle kesinlikle çok güzel ve özel bir yer.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler