Atayurt - GeziBilen

Atayurt

Atayurt

Orta Asya ve Anadolu arasındaki geçiş güzergahlarından biri olarak binlerce yıllık tarihi mirası günümüze taşıyan Van, Türkiye’nin doğusunda yer alıyor. Dört tarafı tarihi yapılar ve doğal güzelliklerle çevrili şehrin Muradiye ilçesi ise turizm bakımından öne çıkan lokasyonlardan biri konumunda. Bu kapsamda ilçedeki gezi ve turizm noktaları arasındaki Atayurt’un yeri ise şüphesiz bir başka. Orta Asya kültürünü, geçmişin izlerini gerçeğine çok yakın bir şekilde tanıma fırsatı vadeden Atayurt; 7’den 70’e herkese hitap eden, değerlere sahip çıkıp sonraki nesillere aktarım noktasında hizmet veren bir aktivite alanı. Çevresinde, tarihteki 16 büyük Türk devletinin bayrağının asılı olduğu turistik alan, Van Gölü’ne yakın konumda ve doğayla iç içe bulunuyor. 50 dönümlük toplam alan üzerine kurulu Atayurt’ta geleneksel anlayışla kurulmuş 8 otağı (Orta Asya kültüründe büyük Hakan çadırı) etrafında gerçekleştirilen geleneksel faaliyetler esas alınıyor. Bir ‘Deneyim’ ve ‘Eğitim’ merkezi şeklinde tanımlanabilen Atayurt, ziyaretçilerine çeşitli konularda aktivite olanakları sağlıyor. Yöresel kıyafetler giymiş Kırgız Türkleri tarafından verilen binicilik kurslarının yanı sıra okçuluk, el işi, keçecilik, yöresel yemek, Türk kültürü gibi her biri kendine has konseptlere dayalı eğitimler sunuluyor. Aynı zamanda çadırlarda geleneksel ikramların, tarihi kökene sahip lezzetlerin tadına bakılabiliyor. Van’ın gözde deneyim ve eğlence noktalarından Atayurt’ta mütevazi fiyatlar da dikkat çekiyor.

AtayurtAtayurtAtayurtAtayurt

Yorumlar

 • ahmetyaylacii
  06.07.2022 11:38

  Gittiğiniz zaman kendinizi Osmanlı zamanında hissediyorsunuz ok atma at binme gibi imkanları var ve isterseniz çadırlardada konaklıya biliyorsunuz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota