Çalcamili Tabiat Parkı

Çalcamili Tabiat Parkı

Çalcamili Tabiat Parkı

Yeşilin her tonunun en güzel şekliyle avuçlarınıza sunulduğu Çalcamili Tabiat Parkı, yansıttığı ihtişamlı güzelliğini içselleştirmenize olanak sağlar. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Trabzon Orman İşletme Müdürlüğü ve Şefliğince 2011 yılında tescil edilen Çalcamili Tabiat Parkı, Trabzon’un en çok ziyaret edilen parklarından biridir… Kayın ve Doğu Ladini ormanlarının adeta bir kombinasyonu niteliğinde olan tabiat parkı, güzelliğiyle dudak ısırtırken, doğal yaşam alanındaki huzurla da ruha hitap eder. Parkın çeşitliliğindeki zenginlik o kadar fazladır ki; bulunduğu yüzey, bitki çeşitliliği ve bir bütün oluşturan yapısıyla insanda tarifsiz bir hayranlık hissi uyandırır… Kampçıların çadırları için vazgeçilmez bir kamp merkezi konumunda da olan Çalcamili Tabiat Parkı aynı zamanda günübirlik kullanım ve özçekim meraklılarının da sıkça ziyaret ettiği gezi noktalarından biridir. Bakanlık tarafından düzenlenen ilk yıllarda içme suyu açısından gelen ziyaretçilere yetersiz kalan park, son dönem düzenlemelerinin ardından bu sorunun da üstesinden gelmiştir. Yılın her zamanı ayrı güzellikte fotoğraflar veren, kampçıların ve doğa meraklılarının vazgeçilmez noktası olan Çalcamili Tabiat Parkı; Trabzon’un en güzel noktalarından biri olarak her yıl binlerce misafiri bünyesinde ağırlar.

Çalcamili Tabiat ParkıÇalcamili Tabiat ParkıÇalcamili Tabiat ParkıÇalcamili Tabiat Parkı

Yorumlar

 • sudekilic
  15.09.2022 08:48

  Yürüş ve koşu için ideal bir yer ama yanınıza hırka veya Swet almayı unutmayın.

 • zydgz
  19.07.2022 09:02

  Güzel bir yer ancak kendine haline bırakılmış. Oturmak için kamelyalarda mevcut ancak biraz az kalmış. Yine de gitmek için güzel bir ortamı var.

 • huseyinatess
  14.11.2022 09:27

  Ücretsiz, Çal mağarasına yakın ve turistlerin keşfetmediği geniş doğal mekan.

 • ezgicam
  11.08.2022 07:33

  Çayınızı kahvenizi yemeğinizi alıp piknik yapabileceğiniz aile ile gidebileceğiniz en güzel alana sahip parklardan mangal kokuları miss gibi kokuyor…

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler