Beşikdağ Tabiat Parkı - GeziBilen

Beşikdağ Tabiat Parkı

Beşikdağ Tabiat Parkı

Trabzon’a en hakim manzaraya sahip olan Beşikdağ Tabiat Parkı, doğayla iç içe oluşu ve eşsiz manzarasıyla kendine hayran bırakır. Mesire yeri statüsünden 2016 yılında ayrılan yer, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12’nci Bölge Müdürlüğü Trabzon Şube Müdürlüğü tarafından Tabiat Parkı Projesi kapsamına alınır. Hemen ardından hummalı bir çalışma ile yürüyüş parkuru ve teleferik inşa edilen alan, kısa süre önce Beşikdağ Tabiat Parkı olarak halkın hizmetine açılır. Eşsiz manzarası ve doğal güzelliğiyle insana panoramik bir Trabzon manzarası sunan Beşikdağ Tabiat Parkı, tertemiz Karadeniz havasıyla da iç ferahlatır. Endemik bitki türlü ve doğal faunasıyla şehir halkının ve turistlerin vazgeçilmez duraklarından biri olan tabiat parkı, ‘Huzurun Başkenti’ olarak da anılır. Trabzon turizmine kazandırılan ve her geçen gün daha da fazla insanın merakla keşfetme noktası olan Beşikdağ Tabiat Parkı, tüm şehri insanın ayakları altına serer. Dalgalarıyla meşhur Karadeniz’i de en güzel izleyebileceğiniz yerlerden biri olarak karşınıza çıkar.

Beşikdağ Tabiat ParkıBeşikdağ Tabiat ParkıBeşikdağ Tabiat ParkıBeşikdağ Tabiat Parkı

Yorumlar

 • zydgz
  20.07.2022 07:21

  Güzel bir manzarası var ancak sadece bir teleferik kabineti var ve o da 55 kişilik.

 • huseyinatess
  14.11.2022 08:54

  Deniz seviyesinden 520 metre yukarıdan müthiş bir yayla ve deniz manzarası. Çıktığınızda yediğiniz yemeklere de hayran kalacaksınız.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota