Üç Güzeller (Çatalkaya) Seyir Tepesi - GeziBilen

Üç Güzeller (Çatalkaya) Seyir Tepesi

Üç Güzeller (Çatalkaya) Seyir Tepesi

Erciyes Dağı’nın muhteşem manzarasını ardına alan Peri Bacalarının inanılmaz atmosferini izleyebileceğiniz yegane seyir noktasıdır Çatalkaya… Nevşehir ilinin Ürgüp bölgesinde yer alan Üç Güzeller (Çatalkaya) Seyir Tepesi uçsuz bucaksız bir vadinin manzarasına sahiptir. Kapadokya’nın simge mekanı olan bu vadilikte boylu boyunca uzanan Peri Bacalarını seyretmek, bu manzarayı arkanıza alıp bir fotoğraf çektirmek Kapadokya gezisinin en olmazsa olmazlarındandır. Yüzyıllara meydan okurcasına ayakta duran Peri Bacaları, tarih sayfalarının içerisinde gezdirir konuklarını… Uçsuz bucaksızmışçasına en güzel manzara da Çatalkaya Seyir Tepesi’ndedir. Hele güneşin batmasına yakın bir saatte burayı gezerseniz gökyüzünün kızıllığını ve ay ışığının Per Bacalarını aydınlatmasındaki fotoğraf karesinin tadına doyum olmaz. Masal diyarından fırlamış bir atmosferle günün yorgunluğunu atarsınız. Bu arada bu alanı ziyaret edeceklere bir not: Peri Bacalarının iç kısımları kapalı olduğu için seyir terasından bu bölgeyi görmek için giriş ücreti alınmıyor.

Üç Güzeller (Çatalkaya) Seyir TepesiÜç Güzeller (Çatalkaya) Seyir TepesiÜç Güzeller (Çatalkaya) Seyir TepesiÜç Güzeller (Çatalkaya) Seyir Tepesi

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota