Saruhan Sergi ve Kültür Merkezi - GeziBilen

Saruhan Sergi ve Kültür Merkezi

Saruhan Sergi ve Kültür Merkezi

Türkiye’nin Orta Anadolu’daki tarihi şehirlerinden Nevşehir, kültürel geçmişiyle örnek bölgelerinden biri. Binlerce yıllık bu geçmişin farklı yönlerine dair sayısız tarihi alan, müze ve eserle çevrelenen şehirde öne çıkan yapılardan biri de kuşkusuz Saruhan Sergi ve Kültür Merkezi. Sergilenen kültürel değerlerin yanı sıra ilginç deneyimlere de sahne olan Saruhan Sergi ve Kültür Merkezi için otantik bir hazine demek yanlış olmaz. Hediyelik eşya da satın alınabilen merkezin temeli ise tarihi bir kervansarayın sosyal-kültürel amaçlarla düzenlenmesine dayanır. Genel itibariyle çok eski zamanlardaki tüccarların konakladığı bir yapı içerisinde, izlenimler yoluyla dönem yaşantısının anlaşılmasını, yeni nesillere aktarımını esas alır Saruhan Sergi ve Kültür Merkezi. El sanatlarının yapılış aşamaları, çömlek üretimi gibi kültüre dair geleneksel enstantaneleri yakından görme imkanı sunan merkezde ücretli olarak semazenlerin gösterisi de izlenebilir. Söz konusu gösteriler, genellikle her akşam belirli saatler arasında düzenleniyor.

Saruhan Sergi ve Kültür MerkeziSaruhan Sergi ve Kültür MerkeziSaruhan Sergi ve Kültür MerkeziSaruhan Sergi ve Kültür Merkezi

Yorumlar

 • huseyinatess
  07.12.2022 08:09

  Yapımı 12. yüzyıla dayanan muhteşem bir kervansaray. Yolunuz buraya düşerse bir saatte gezebilirsiniz. Ayrıca özel semazen gösterileri yapılıyor.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota