Kızıl Vadi - GeziBilen

Kızıl Vadi

Kızıl Vadi

Görsel şölenlere dünyanın her yerinde tanıklık etmiş gezginler için bile deneyimi uç noktalarda yaşatan bir bölgedir Kızıl Vadi! Nevşehir’in kırmızı renklerle donatılmış bu eşsiz coğrafyasında, cümbüşün merkezini görsellik oluşturuyor. Şehrin Ortahisar adlı kasabasının sınırları dahilindeki Kızıl Vadi, nispeten küçük bir arazide uzanıyor, manzarasıyla çarpıcı. Özellikle güneşin batmaya yakın olduğu saatlerde dozunu artıran görselliği, keşiflere de açık… Yürünerek aşılması gereken vadi boyunca kızıl renkteki kayalıkların aşılması gerekecek. Geziniz kapsamında güvercinlikler, tüneller, kiliseler ve üzüm bağları da karşınıza çıkacak. Tünellerde yürümek isteyebilirsiniz. Güvenli bir gezi için seyahat kitinizde el fenerinin de bulunması önerilir. Genel itibariyle yürüyüş için düzenlenmiş, uzunluğu da çok fazla olmayan (yaklaşık 1,5 km) parkurlar bulunuyor. Kızıl Vadi’nin sonunda sizi bir başka tanınmış vadi olan Meskendir karşılıyor. Bir tavsiye, özellikle yaz aylarında güneşin batışına yakın saatlerde bölgede yoğunluk artıyor; bekleyen ya da konuşan turistler dört bir yanda görülebiliyor. Yani eğer planlarınız arasında Kızıl Vadi’de gün batımını izlemek varsa zaman açısından planlı davranmakta yarar var. Vadi içerisinde restoran mevcut. Yöresel tatlara ev sahipliği yapan yeme-içme noktasında ızgara et veya mantı yiyebilir, çorba içebilirsiniz. Kahvaltı seçenekleri de var.

Kızıl VadiKızıl VadiKızıl Vadi

Yorumlar

 • huseyinatess
  07.12.2022 08:57

  Şansımıza güneş batımı bulut ile kapandı, ama manzarası güzel, sandalye ve yiyecek-içecek ile gidip güzel vakit geçirebilirsiniz, sandalyesiz giderek gezilecek çok noktası da mevcut.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota