Güray Müzesi

Güray Müzesi

Güray Müzesi

Devasa büyüklükteki Güray Müzesi, üç bölümden oluşan bir sanat şehridir. Tarihi dokusunun günümüze inanılmaz bir bütünlükle birleştirildiği müze, olağanüstü atmosferiyle ziyaretçilerini büyüler. Türkiye’nin en büyük zenginliği kültüründeki çeşitliliktir. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan yerleşkeleriyle bugün dünyanın en eski ve kadim uygarlıklarına ev sahipliği yapmış Anadolu’nun incisi olan Nevşehir’in insanı zamanda asılı kalmış hissine sevk eden Güray Müze, şehrin geçmişinden bugüne tüm güzelliklerini bir arada sunar. Tarihe tanıklık eden Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kapadokya’nın unutulmaz eserlerinin buluştuğu Güray Müzesi sunduğu eşsiz görsel şölenle dudak uçuklatır. Antik Eserler Salonu, Modern Eserler Salonu ve Sergi Salonu olmak üzere üç bölümden oluşan müze, geçmişle günümüzü birleştirir. Oldukça zengin bir koleksiyona sahip müzede arkeolojik eserler, çağdaş Türk seramik örnekleri, geleneksel halk seramikleri, geleneksel çini koleksiyonu ve uyarlanmış Anadolu seramikleri koleksiyonları sergilenenler arasındadır. Yılın her dönemi açık olan müze, Nevşehir’e gelenlerin görmeden dönmediği noktaların da başında gelir.

Güray MüzesiGüray MüzesiGüray MüzesiGüray Müzesi

Yorumlar

 • irembozz
  12.10.2022 14:35

  Güray müze, bir ailenin 25 yıllık birikimi ile oluşturulmuş, kapadokya bölgesinin en güzel yeraltı müzesi. Yeraltına oyulmuş koridorlarda gezerken sanki müthiş sanat eserlerini izlemek çok keyifli. Müze içinde seramik boyama sanatını gözlemleyebilir, ebruli sanatını gözlemleyebilir ve 30 tl karşılığında kendi toprak çömleklerinizi yapabilirsiniz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler