Milas Müzesi

Milas Müzesi

Milas Müzesi

Türkiye’nin güneybatısındaki Muğla’nın tarihi ve turistik değerleri ile önemli bir çekim merkezi olan Milas ilçesinde konumlanan Milas Müzesi, şehrin küçük ama önemli kültürel değerlerinden. Hekatomnos Anıt Mezarı ve Tarihi Şehir Hamamı’na yakın mesafedeki şirin müze, ilçenin işlek bölgesi İnönü Caddesi üzerinde. İlk olarak 1983’te bir araya getirilmeye başlanan koleksiyonun, 1987’de ziyarete açılarak geniş kitlelerle buluşturulmasını esas alıyor. Bahçesinde mermer eserlerle sizi karşılayan müze, kronolojik sıraya göre tasarlanmış sistematik bir iç mekana sahip. Milas ve çevresindeki kazılarda çıkarılan objelerin sergilendiği müzedeki eserler, ek olarak satın alma ve bağışlar yoluyla derlenmiş. Bu durumun doğal sonucu olarak çeşitlilik nispeten fazla. Girişin ücretsiz olduğu ve hoş aydınlatma öğeleri ile keyifli bir gezi deneyimi vadeden Milas Müzesi’nde Cilalı Taş Devri-Roma Dönemi arası bulgular dikkat çekiyor. Birçok heykel var.

Milas MüzesiMilas MüzesiMilas MüzesiMilas Müzesi

Yorumlar

 • aysenurgunduzz
  21.09.2022 06:48

  Henüz kazı çalışmalarının dönem dönem devam ettiği hem de yeni yerlerine güzel kurulmuş yerel bir müze , halıcılık olsun yöresel yaşam alanına dair bilgiler de veren kurs binaları da olan şehrin eski kesimine tepeden de gören bir alana kurulu.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler