İncirliin Mağarası

İncirliin Mağarası

İncirliin Mağarası

Muğla’nın turizmle özdeşleşmiş ilçelerinden Milas’ta bulunur İncirliin Mağarası ve ziyaretçilerine yer aldığı bölgenin sahip olduğu güzellikten ilham almışçasına sofistike, çarpıcı bir deneyim vadeder. Burası aynı zamanda jeolojik şekilleri, tarihi öneme sahip kalıntıları ile Anadolu coğrafyasındaki en ilginç mağaralar arasında gösterilir. Nispeten kuru ve fay etkisi ile gelişimini tamamlamış fosil mağara şeklinde sınıflandırılır. Yağışlı zamanlarda tavandan sular damlayabilir. Tabanında yağmur damlaları ile meydana gelmiş sığ gölcükler de içerir. Kafesli yapıda olduğu dikkat çeker. 345 metre uzunluğa sahip olan mağaranın geniş girişi ile birlikte 155 metrelik kısmı gezilebilir. Bu kısım yürüyüş yolu, aydınlatma öğeleri ve güvenlik önlemleri ile turizme tam teşekküllü bir anlayışla kazandırılmış durumda. Zira güvenli gezi imkanı sunulur. Sarkıtları, sütun ve damlataş havuzları ile görenleri kendine hayran bıraktıran mağaranın en sonundaki Damlataş Galerisi adı verilen bölüm mutlaka yakından deneyimlenmelidir. Çünkü buradaki şekiller son derece ilginçtir. Üstelik jeolojik oluşumu tamamlanmadığı için yeni şekillerin gelişimi de sürmekte.

İncirliin Mağarasıİncirliin Mağarasıİncirliin Mağarasıİncirliin Mağarası

Yorumlar

 • mervebakknn
  24.08.2022 06:16

  Aktif bir damlataş mağarası Milas ilçesinde bulunuyor mağranın uzunluğu 155 m civarında dahada büyük gelebiliyor.

 • aysenurgunduzz
  21.09.2022 05:47

  Mükemmel bir manzara kanyon ve incirliin mağarası.bodruma yolu düşen herkesin görmesi gereken bir yere.kahvalti yemek soğuk içecekler mevcut.

 • ezgicam
  20.07.2022 08:08

  Mağara ağzına inişi rahat ve harika bir doğa parkuruyla ulaşılan çok iyi korunmuş sarkıt ve dikitleri sağlam. 1 cm kireç taşı 20 yılda oluşuyormuş içeride devasa kireç taşları var rengarenk bir ortam.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler