Hayıtbükü Plajı

Hayıtbükü Plajı

Hayıtbükü Plajı

Yola çıkmaya değer sayısız destinasyon sunan Muğla’nın Datça ilçesi, deniz ve güneş tutkunları için favori adreslerden biri olan Hayıtbükü Plajı’na ev sahipliği yapar. Datça’ya uzaklığı 20 kilometreyi bulan bir yol üzerinden ulaşılan Hayıtbükü Plajı’na varmak, çarpıcı manzaralara da tanıklık etmek demektir. Virajlı yolu tamamlayıp varılan sofistike plaj, aynı zamanda Ovabükü gibi birçok sahile de komşudur. Mesudiye Mahallesi içerisindeki plaj, birçok farklı özelliği aynı noktada sunar. Öncelikle küçük bir koy boyunca uzanır. Çanak şeklinde etrafını çeviren yükseltiler nedeniyle rüzgara da son derece kapalıdır. Sıcak havalarda ise yakan esintilerden korunur. İlginç bir dokusu, havası vardır; zaman zaman oluşan serinlik yaz aylarında bölgede eşine benzerine az rastlanır bir plaj konforu sağlar. Bununla birlikte denizi yavaş yavaş derinleştiği ve çok dalgalı olmadığı için çocuklu aileler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Plajın yakınında çay bahçesi ve lokantalar da mevcuttur. Ayrıca genellikle ufak konaklama tesisleri de vardır. Plajda şezlong ve şemsiyeler ise ücretsiz olarak kullanılabilir durumdadır. Bununla birlikte doğa yürüyüşü meraklılarının da uğradığı plaj, zaman zaman yoga etkinliklerine ya da balık tutma aktivitelerine de sahne olur. Sonbaharda da talep gören Hayıtbükü Plajı, kumsala komşu dut ağaçlarının gölgesinde dinlenmek, manzaranın keyfini sürmek, güneş eşliğinde sakin bir deniz deneyimi için ideal noktalar arasındadır.

Hayıtbükü PlajıHayıtbükü PlajıHayıtbükü PlajıHayıtbükü Plajı

Yorumlar

 • aslidemirr
  28.10.2022 06:25

  Tertemiz ve sakin bir plaj. Plajdaki rahatsız edici davranışta bulunacak kişiler yok. Ancak plajın büyük kismi tesisler tarafindan doldurulmuş. Halk plajı kısmı biraz küçük ama hiç kalabalik olmuyor.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler