Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi

Hayatın yoğun akışına hoş bir mola vermek isteyenler için Türkiye’nin güneyine doğru uzanan, Ege Denizi kıyısındaki Muğla, en çekici tatil yerlerinin başında yer alır. Şehrin Seydikemer ilçesindeki Gizlikent Şelalesi de bu kapsamda egzotik mekanlar arasında en öne çıkanlardandır. Her yıl özellikle sıcak aylarda yoğun şekilde turist ağırlayan Gizlikent Şelalesi, tıpkı ismi gibi sanki bir köşede kalmış, gizli bir güzelliği ortaya koyar. Oldukça yüksekten gürül gürül akan suyun rahatlatıcı sesi ve etkisiyle misafirlerini ağırlayan bu şelale, doğaya karşı olan hayranlığı bir kez daha artırır. Gizlikent Şelalesi ayrıca yalnızca kulağa değil, göze de hitap eden baş döndürücü güzelliğiyle akıllara kazınır. Şelalede suya girmek de mümkündür. Tazyikli su akışının altında geçirilen zamanın keyfi çoğu kimseye göre benzersiz olarak nitelendirilmiştir. Ancak hatırlatmakta yarar var; düşmeye karşı dikkatli olunmalıdır. Bunların yanı sıra ulaşımı son derece kolay olan şelale, Fethiye’ye yaklaşık 45 dakika, Dalaman’a ise 1,5 saat mesafededir. Sosyal medyanızı şenlendirecek fotoğrafların başrolü olmak için keşfedilmeyi bekleyen Gizlikent Şelalesi’ndeki fotoğraf meraklıları özellikle şelalenin yanında bulunan salıncakta bolca poz verirler.

Gizlikent ŞelalesiGizlikent ŞelalesiGizlikent ŞelalesiGizlikent Şelalesi

Yorumlar

 • melisacubuk
  09.08.2022 07:37

  Buz gibi akan suyun olduğu yemyeşil ağaçların kuş cıvıltılarının olduğu doğa nın içinde bulunan efsoo bir yer…

 • ezgicam
  07.10.2022 13:56

  Oldukça fazla merdiven var. Sonrasımda mini bir kanyondan bilek hizasında size doğru akan suya karşı yürüyorsunuz. Suyun altında birçok büyük taş ve kayalar var. Şelaleye varmak için 300 metre bunların üzerinden yürüyorsunuz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler