Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

22.02.2021 00:18


Türkiye’nin güneybatısındaki Muğla, farklı kültürel değerler için eşsiz bir buluşma noktasıdır. Bu noktada Bodrum’daki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, ilçenin öne çıkan alışveriş, gezi ve yeme-içme kompleksleri arasında yer alır. Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, adını önündeki yoğurt dibeklerinden alır. Sanat galerilerinde sergiler, söyleşi ve konser gibi etkinlikler ile düğünlere sahne olan mekanların bulunduğu köy, kafe, bar, bakkal ve kuyumcu gibi işletmeler de dikkat çeker. Mekanın ‘Sandık Odası’ adı verilen bölümü de vardır ve burası daimi bir sergi alanı işlevi sunar. Aynı zamanda bu Sandık Odası’nda yakın tarihe atıfta bulunan ve daha çok yöresel objelerden oluşan eşyalar sergilenir. Ayrıca köydeki dükkanlarda yöre insanı tarafından üretilmiş el işi göz nuru eşyalar satın alınabilir. Bodrum’un hoş ambiyanslı lokasyonları arasında gösterilen Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, aydınlatma düzeni ile de özellikle akşamları unutulmaz bir atmosfere ev sahipliği yapar. Mayıs başından Ekim sonuna kadar açık kalan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, 16 Haziran-30 Eylül arasındaki turist sayısının en yüksek olduğu dönemde 10.00-23.30 saatleri arasında açıktır. Diğer aylarda ise 19.00 ile 21.00 gibi saatlere kadar hizmet verilir.
Dibeklihan Kültür ve Sanat KöyüDibeklihan Kültür ve Sanat KöyüDibeklihan Kültür ve Sanat KöyüDibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler