Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı, Birleşik Krallık monarşisinin merkezi ve Londra'nın en ünlü simgelerinden biridir. Westminster'da yer alan bu görkemli yapı, 1703 yılında Dük of Buckingham için bir kent evi olarak inşa edilmiş ve 1837'de Kraliçe Victoria'nın tahta çıkmasıyla birlikte kraliyet ailesinin resmi ikametgâhı haline gelmiştir. Saray, SW1A 1AA posta kodu altında bulunur.


Buckingham Sarayı, 775 odası, muazzam bahçeleri ve sanat eserleriyle dolu galerileri ile ünlüdür. Özellikle yaz aylarında, sarayın belirli bölümleri halka açılır ve ziyaretçiler Kraliyet Ailesi'nin yaşam alanlarını keşfedebilir. Devasa boyutları ve muhteşem mimarisiyle saray, değişim törenleri ve devletsel etkinlikler gibi gösterişli etkinliklere de ev sahipliği yapar. Sarayın önünde gerçekleşen ünlü Değişim Töreni, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri büyüler.


Buckingham Sarayı'nı ziyaret etmek, İngiliz kraliyet geleneğini yakından görmek ve bu tarihi yapının ihtişamını keşfetmek için eşsiz bir fırsattır. Yaz aylarında yapılan açık kapı günleri ve sarayın muhteşem bahçeleri, ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatır. İster törenleri izlemek için dışarıda toplanın, ister içerideki odaları ve galerileri keşfedin, Buckingham Sarayı, Londra'daki kraliyet tarihinin kalbini keşfetmek isteyenler için ideal bir duraktır.Buckingham Sarayı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler