Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı

Buckingham Sarayı, Birleşik Krallık monarşisinin merkezi ve Londra'nın en ünlü simgelerinden biridir. Westminster'da yer alan bu görkemli yapı, 1703 yılında Dük of Buckingham için bir kent evi olarak inşa edilmiş ve 1837'de Kraliçe Victoria'nın tahta çıkmasıyla birlikte kraliyet ailesinin resmi ikametgâhı haline gelmiştir. Saray, SW1A 1AA posta kodu altında bulunur.


Buckingham Sarayı, 775 odası, muazzam bahçeleri ve sanat eserleriyle dolu galerileri ile ünlüdür. Özellikle yaz aylarında, sarayın belirli bölümleri halka açılır ve ziyaretçiler Kraliyet Ailesi'nin yaşam alanlarını keşfedebilir. Devasa boyutları ve muhteşem mimarisiyle saray, değişim törenleri ve devletsel etkinlikler gibi gösterişli etkinliklere de ev sahipliği yapar. Sarayın önünde gerçekleşen ünlü Değişim Töreni, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri büyüler.


Buckingham Sarayı'nı ziyaret etmek, İngiliz kraliyet geleneğini yakından görmek ve bu tarihi yapının ihtişamını keşfetmek için eşsiz bir fırsattır. Yaz aylarında yapılan açık kapı günleri ve sarayın muhteşem bahçeleri, ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatır. İster törenleri izlemek için dışarıda toplanın, ister içerideki odaları ve galerileri keşfedin, Buckingham Sarayı, Londra'daki kraliyet tarihinin kalbini keşfetmek isteyenler için ideal bir duraktır.Buckingham Sarayı

Kommentare

  GeziBilen

  Unser Hauptziel ist es, zur Förderung der Länder beizutragen, indem wir die historischen, kulturellen und natürlichen Schönheiten der Länder erklären.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  Kontaktiere uns

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2500 Reisepunkte

   Sind Sie bereit, 2500 Reisepunkte zu erkunden?

  • GeziBilen ÜlkelerErfahrung in 4 verschiedenen Sprachen

   Unser gesamter Inhalt ist in Türkisch, Deutsch, Englisch und Russisch

  • GeziBilen Rotalar185 Themenrouten

   Dutzende von thematischen Routen, die exklusiv für jede Stadt vorbereitet wurden

  Andere Inhalte