Hotel Katerina Sarayı

Hotel Katerina Sarayı

Hotel Katerina Sarayı

Rusya’dan Türkiye’ye kalan en güzel ve en mistik görünümlü yapı Hotel Katerina Sarayı, Kars’a gelen turistlerin konaklamak için yarıştığı yer olarak karşımıza çıkar. Osmanlı-Rus Savaşı (93 Harbi) ardından Ruslar tarafından ele geçirilen Kars, tam 40 yıl boyunca Baltık mimari örnekleriyle yeniden şekillendirilir. İpek Yolu’nun ticaret merkezi olarak da tarihi ve ticaret açısından büyük öneme sahip Kars, özellikle günümüzde Hotel Katerina Sarayı (II. Nikola Av Köşkü) ile mistik ve görsel bir şölen yaşatır. 2017 yılında Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından restorasyon çalışmasıyla bugünkü halini alan yapı, en çok ışıklandırmasındaki hayret verici güzelliğiyle bilinir. Karasal iklime sahip olan Kars’ın çetin geçen kış gecelerinde şehrin meraklılarına yön gösteren ilahi bir ışık huzmesi gibi görünen Hotel Katerina Sarayı, şehrin en gözde mekanlarından biridir. Baltık mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden biri olan saray, üç bölümden oluşur. Yüksek tavanlı ve geniş odalarıyla konaklamak için gelen misafirlerine unutulmaz bir deneyim yaşatan Hotel Katerina Sarayı, Kars’ın en çok ziyaret aldığı noktaların başında gelir.

Hotel Katerina SarayıHotel Katerina SarayıHotel Katerina SarayıHotel Katerina Sarayı

Yorumlar

 • samet
  20.06.2022 14:26

  Kars’a gidip Hotel Katetina’yı görmemek olmazdı. Askerliğim Kars’ta geçmesine rağmen yıllar sonra ziyarete gidilen şehir.

 • buseats2
  22.09.2022 07:41

  Öncelikli olarak tüm Katerina Sarayı Hotel ailesine tatilimizin mükemmel geçmesinde yardımcı oldukları için teşekkür ederiz. 1 haftalık kars gezimiz boyunca tercih ettiğimiz bu otelde gerek manzarası gerek konumu kars çayının yanında konumlandırılmış olması herşeyiyle muazzamdı.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler