Arpaçay Kütük Ev

Arpaçay Kütük Ev

Arpaçay Kütük Ev

Kars’ın ve Çıldır Gölü’nün kültür turizmini hızla artıran Arpaçay Kütük Evi, yerli ve yabancı turistlerin dinlenme duraklarının başında geliyor. Arpaçay Kütük Evi, Kars İl Özel İdaresi’nin 2016 yılında Çıldır Gölü’nün güzelliğine tanık olmaları ve Kars misafirlerinin unutulmaz bir deneyim yaşamaları adına yaptırılır. Restoran, kafe ve butik otel olarak hizmet veren mekan; eşsiz manzarasıyla da şehrin en uğrak noktaları arasındadır. Anadolu’yla Mezopotamya’yı birbirine bağlayan köprü şehirlerden biri Kars’ta doğayla iç içe bir zaman dilimi geçirmek isteyenler vazgeçemez buradan. Yanındaki Çıldır Gölü’nde tutulan balıkların servis edildiği restoranı, Türk kahvesinin taze çekilmiş çekirdeklerinin huzur veren kokusu ve batı mimari tarzının en sade ve şık örneği olan Arpaçay Kütük Evi insanı cezbeder. Yılın dört mevsimi hizmet veren mekan, bahar aylarında misafirlerinin etrafta rahatça kendi kendilerine kalabilecekleri 40 adet kamelyaya sahiptir. Sahil kısmındaki düzenlemeyle vatandaşların Çıldır Gölü’nden daha fazla yararlanabilmesi sağlanıp, tabiat ananın kollarında huzur dolu bir yolculuk için gereken ne varsa yapılıdır. Sabah 08:00’den akşam 21:00’e kadar aralıksız hizmet veren Arpaçay Kütük Evi, şehrin son yıllardaki turizm artışının en büyük nedenlerindendir.

Arpaçay Kütük EvArpaçay Kütük EvArpaçay Kütük EvArpaçay Kütük Ev

Yorumlar

 • aysenurgunduzz
  10.11.2022 10:38

  İşletme personelleri ilgiliydiler, bina çok güzel tasarlanmış doğal çam ağacından yapılmış. manzarası ve konumuda çok güzel.

 • huseyinatess
  01.08.2022 07:06

  Biz kahve içelim diye girmiştik iyiki girmişiz sarı balık denedik çok güzel yapmışlar kesinlikle balık yemek için gelinmesi gereken yerlerin en güzeli…

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler