Yassıcaada

Yassıcaada

22.02.2021 00:18


İzmir’de bulunan Yassıcaada, son yıllarda yaz turizminin vazgeçilmez noktalarından biri olmuş durumdadır. Görece düşük maliyetle tatil yapmak isteyenlerin uğrak destinasyonlarından biri halini alan ada, 2000 yılının Haziran ayında başlayan turizm aktiviteleriyle popülasyonunu her geçen yıl katlandırarak artırmaktadır.

Adada tatilciler için pek çok yeme içme noktası bulunur. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Grand Plaza Anonim Şirketi tarafından işletilen bu noktalar, tatilcilerin hemen her ihtiyacını karşılayabilir kapasitededir. Öte yandan tatilciler isterlerse kendi yanlarında getirdikleriyle unutulmaz bir piknik deneyimi de yaşayabilmektedirler.

Çeyrek kilometrelik bir ada olan Yassıcaada, Urla ilçe sınırlarına dahildir. 400 metre uzunluğundaki kumsalındaki ince kumu, yavaş yavaş derinleşen denizi ve tam anlamıyla ılıman olan havasıyla unutulmaz bir tatil deneyimi vadeden Yassıcaada’ya ulaşım ise deniz taşımacılığı ile sağlanmaktadır.

Son olarak belirtelim ki adaya dönüşümlü olarak Pazartesi günleri program dahilinde huzurevi sakinleri, engelli vatandaşlar, gazi ve aileleri ile önder aileler projesi katılımcıları için de seferler düzenlenmektedir.

YassıcaadaYassıcaadaYassıcaadaYassıcaada

Yorumlar

 • yasinxerylmz
  19.07.2022 08:27

  Urla'da bulunan hem eğlenebileceğiniz hem de güzel fotoğraflar çekebileceğiniz harika bir plaj

 • aslidemirr
  29.06.2022 10:39

  Kız kıza gittik çok keyifliydi Vaktin nasıl geçtiğini anlamadık çok güzel aktivitelerde var

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler