Karagöl Tabiat Parkı - GeziBilen

Karagöl Tabiat Parkı

Karagöl Tabiat Parkı

Ege denizinin incisi İzmir’de doğayla iç içe geniş alanları ile ünlü Karagöl Tabiat Parkı’nın ayrı bir yere sahip olduğuna şüphe yok. Şehrin oksijen depolarından biri olan ve yaklaşık 19 hektar alana konumlanan tabiat parkı, ormanlık alanların yanı sıra heyelan sonucu oluşmuş gölüyle de ünlü. Tabiat parkında piknik yapılabilir alanlar, kamp, karavan yerleri, restoran, büfe gibi yeme-içme noktaları mevcut. Sabahları kahvaltı, günün ilerleyen saatlerinde mangal keyfi için ideal. Zira sadece görsel bir zarafet ve tertemiz havası değil, sosyal imkanlarıyla da tabiat parkı öne çıkıyor. Menemen ilçe sınırlarında denizden yaklaşık bin metre yükseklikte bulunan Karagöl Tabiat Parkı’nda doğa yürüyüşü yapabilir, bisikletle gezebilirsiniz. Buraya gelirken uygun ayakkabı ve ekipmanlar tercih etmeniz önerilir. İzmir’de doğanın kalbindeki Karagöl Tabiat Parkı, yakınlarınızla geçirebileceğiniz keyifli saatler vadediyor. Özellikle bahar aylarında bir başka güzel olan bu tabiat parkında göreceğiniz renk cümbüşü bir harika! Fotoğraf meraklıları için eşsiz görselliklerle dolu olan şehrin gözde gezi alanı, göl manzarasının yanı sıra körfeze hakim konumuyla da çarpıcı bir etkiye sahip.

Karagöl Tabiat ParkıKaragöl Tabiat ParkıKaragöl Tabiat ParkıKaragöl Tabiat Parkı

Yorumlar

 • leylakorkmazz
  31.08.2022 06:46

  Kesinlikle el değmemiş ve doğal güzelliğini koruyor. Karagöle odaklanmadan orman yolu boyunca çeşmeleri ve ağaçlık çardakları ziyaret etmelisiniz. Ağaçlı yol zaten çok uzun gezmeden geçmez

 • mervebakknn
  27.07.2022 07:03

  Yolu toprak yol ve arazi aracıyla rahat gidebilirsiniz. Gittiğiniz zaman sizi harika bir yer karşılıyor. Kamp yapanlar ve günübirlik gelenler içinde yerler var.

 • guvenylmz
  18.01.2023 07:17

  İzmir merkeze 30 km civarında , 1050 m yükseklite muhteşem bir yer. Günü birlik gezilebileceği gibi, kamp yaparakta geceyi geçirebilirsiniz

 • unaloykuus
  09.12.2022 12:31

  İzmir’de kentten kaçmak için muhteşem bir yer.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota