Uzunkum Plajı

Uzunkum Plajı

Uzunkum Plajı

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda kuzeydeki Karadeniz kıyıları boyunca konumlanan Uzunkum Plajı, şehrin yaz ayları için öne çıkan destinasyonlarından biri. Balibey Mahalle sınırlarında, bir kilometreyi aşkın sahil şeridi boyunca uzanan plaj, mavi bayraklı denizi ile ünlü. Tertemiz, az yosunlu, dibi az kayalıklı denizi, turistik açıdan önemli bir nokta.

Genellikle sakin olan denizi rüzgarlı havalarda bir miktar tehlike arz ediyor, bu nedenle kumsalda cankurtaranlar hazırda bekliyor. Ek olarak az yüzme bilenlere önerilmiyor. Uzmanlara göre genel itibarıyla dikkatli olunmasında da yarar var.

Uzunkum Plajı’nda WC, duş gibi çeşitli ihtiyaçlar için ücretlendirme söz konusu. Az sayıda olmakla birlikte yeme ve içme noktaları da bulunuyor. Plajda ayrıca ücretlendirmenin olduğu lüks alanlar da göze çarpıyor. Yeme, içme ve hizmet kalitesinin öne çıktığı bu işletmeler, Uzunkum Plajı’na dair farklı alternatiflerden.

Uzunkum Plajı’nda genel itibarıyla sarı renkteki ince kumlar öne çıkıyor. Yaz aylarında özel etkinliklerin olduğu zamanlar ve hafta sonları hariç nispeten tenha olan Uzunkum Plajı, İstanbul’a yakın gözde kaçış noktalarından.

Uzunkum PlajıUzunkum PlajıUzunkum PlajıUzunkum Plajı

Yorumlar

 • sudekilic
  08.07.2022 11:27

  Ücretsiz giriş yapabileceğiniz bir halk plajı. Oldukça uzun ve geniş olduğundan hafta sonları bile uzak noktalarında sakin alanlar bulmak mümkün.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler