Türk Telekom Arena - GeziBilen

Türk Telekom Arena

Türk Telekom Arena

Türkiye’nin en modern stadyumlarından biri olan 52 bin 650 kişi kapasiteli Türk Telekom Arena, İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki Kağıthane ilçe sınırlarında bulunan Seyrantepe Mahallesi’ndedir.

Galatasaray Spor Kulübü’nün futbol takımının iç saha karşılaşmalarını gerçekleştirdiği dört katlı stadyum, 190x228 metre en/boy ölçülerindedir. Türkiye’nin en büyük stadyumlarından biridir. İçerisinde aynı zamanda altı restoran, 33 büfe ve kulübe dair forma gibi ürünlerin satıldığı altı adet mağaza bulunmaktadır.

Konferans salonu da bulunan stadyumda geniş seyirci kapasitesine ek olarak localar, VIP koltuklar, engelli misafir ve refakatçı alanları da bulunur. 2 bin 900 araçlık otopark alanına sahip olan Türk Telekom Arena, Türkiye’de metro kapısı olan tek stadyumdur. Stadyumla metro istasyonu arasında doğrudan geçiş vardır.

Temeli 2007’de atılan Türk Telekom Arena, 2011’de açıldı. Açılışta Hollanda’nın Ajax takımıyla özel maç yapıldı, 0-0 biten maçın ardından stadyum tarihinin ilk golü Lig maçında Sivasspor’a karşı Servet Çetin adlı futbolcu tarafından atıldı. Kulüp aynı sezonu şampiyon olarak tamamladı.

Birçok şampiyonluğun, Avrupa zaferi ve başarının yaşandığı Türk Telekom Arena, şehrin simge lokasyonları arasında yer alır. Stadyumun içerisinde ayrıca bir de müze vardır. Müzede kupalar, efsane futbolcuların fotoğrafları, çok sayıda eşya ve hatıra yakından incelenebilir.

Müze, Pazartesi günleri, iç saha maçının olduğu günler ve dini bayramlar hariç her gün 10:00-17:00 saatleri arasında ücretli olarak ziyaret edilebilir. Ücrete stadyum turu da dahildir.

Türk Telekom ArenaTürk Telekom ArenaTürk Telekom ArenaTürk Telekom Arena

Yorumlar

 • samo28
  22.02.2023 10:06

  Aslan 🦁

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota