Madame Tussauds Müzesi

Madame Tussauds Müzesi

Madame Tussauds Müzesi

Milyonlarca kişinin ziyaretçi akınına uğrayan, 250 yıllık tarihi ile dünyanın en ünlü ‘Balmumu Heykel Müzesi’ Madame Tussauds markası, Kasım 2016’da 21’inci şubesiyle İstanbullulara merhaba dedi. Amsterdam, Berlin, Hong Kong, New York, Sidney ve Tokyo’nun da aralarında bulunduğu 24 farklı şehirde, dünya yıldızlarının figürlerini meraklılarıyla buluşturan müze, Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi üzerinde bulunan tarihi Grand Pera binasında yer alıyor.

Müze, çocuk denilecek yaşta Fransa’da ünlü bir balmumu sanatçısından heykel yapmayı öğrenen ve ilerleyen yıllarda kendisinin varisi olarak eserleriyle birlikte İngiltere’nin yolunu tutan heykel ustası Marie Tussaud (1761-1850) tarafından kurulur. İstek üzerine kraliyet mensupları, politikacılar gibi dönemin önemli simalarının heykellerini yapan ve bunları gezerek görücüye çıkaran sanatçı, merakla beklenen ve büyük ilgi ile karşılanan eserlerini ilk olarak Londra’da sabit olarak sergiler.

Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Fatih Sultan Mehmet, Zeki Müren, Barış Manço, Adile Naşit, Angelina Jolie, Brad Pitt gibi tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasına iz bırakmış isimlerin ve ünlü yıldızların gerçeğe en yakın figürleri ile yakın temas kurma imkanı sunan müze, haftanın her günü 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Madame Tussauds MüzesiMadame Tussauds MüzesiMadame Tussauds Müzesi

Yorumlar

 • buseats2
  09.11.2022 06:34

  O kadar canlı ve çeşitli karakterler var ki.Sanatçı,bilim adamı,yazar.Bir saat vakit ayırmanız lazım.Atatürk zaten başlıbaşına gerçek gibi duruyor.

 • mutugucluu
  08.09.2023 14:00

  Ünlü isimlerin yanı sıra tarihi figürlerin ve sanatçıların balmumu replikalarını görmek, onları neredeyse gerçekmiş gibi yakından inceleme fırsatıydı ve baya da eğlenceliydi.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler