Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu - GeziBilen

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu

Sportif aktivitelere ilgi duyan ya da seyirci olarak yer almak isteyen takım taraftarlarını İstanbul’un işlek semtlerinden biri olan Maslak’ta harika bir salon bekliyor. Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu ile siz de tuttuğunuz takımı destekleyerek yanında olabilirsiniz. Spor kompleksi adından da anlaşılacağı üzere Darüşşafaka kurumuna ait bir salondur. Açılış tarihi 1995 olarak bilinen spor salonunun kapasitesi 3000 kişidir. 350 araç kapasiteli otoparkı ile ziyaretçilerine maksimum hizmet sunan spor salonu yalnızca sportif aktiviteler için değil, sanat ve kültürel birçok aktiviteye de yer veriyor.

Darüşşafaka Lisesi’nin içerisinde yer alan Ayhan Şahenk Spor Salonu, öğrencilerine sunduğu bu hizmet ile kullanıcılardan tam not almayı başarmış durumda. Öğrenciler, salonun tüm hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Galatasaray, Efes Pilsen ve Fenerbahçe EuroLeague maçları da yine belli aralıklarda bu salonda taraftarları ile buluşuyor. Büyükdere Caddesi üzerinde yer alan Derbent Mahallesi içerisinde spor salonuna ulaşabilirsiniz. Ulaşımı da oldukça kolay olduğundan dilerseniz özel aracınızla dilerseniz toplu taşıma yoluyla gidebilirsiniz.

Sportif aktivite, sanat ve kültürel faaliyetler aradığınız her etkinlik burada sizi bekliyor. Geniş kapasitesi ile ziyaretçilerine keyifli vakit geçirme imkânı sunan bu kurum, Darüşşafaka adıyla da marka haline gelmeyi başarmış. Basketbol, yüzme ve diğer sportif faaliyetlerindeki izleyici ücretleri de fahiş olmamakla birlikte her dönem çok sayıda kullanıcıyı bünyesinde ağırlıyor. 1995 yılından bu yana sayısız etkinlik ile bireylere hitap eden bu durum, adını taşıdığı iş adamı Ayhan Şahenk tarafından yaptırılmıştır. Kurduğu bir vakıf ile bu tip girişimlerini bağlayan Ayhan Şahenk 2001 yılında vefat etmiştir. Günümüzde bile adından hala söz ettiren Şahenk, imza attığı sayısız kurum ile hizmetlerini sürdürüyor.

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu

Yorumlar

 • cannalii
  08.02.2023 17:39

  Bu tarz kompakt salonları seviyorum.. Seyirci ve takim arasında daha iyi ilişki kuruluyor

 • ftherdincc
  13.01.2023 08:54

  Ayhan Şahenk yıllardır türk basketboluna hizmet etmiş bir tesis.Ulasim kolaylığı ve salonun küçük olması seyirciyi daha heyecanlı yapıyor.İcerde Dacka store bulunuyor.Fiyatlar makuldur.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota