Çilingoz Plajı

Çilingoz Plajı

Çilingoz Plajı

Yaz aylarının gelmesi ve sıcak havaların iyiden iyiye bunaltmasıyla tutan deniz krizinize iyi gelecek olan Çilingoz Plajı, deniz, kum, güneş üçlüsünü bir arada bulmak isteyenlerin uğrak durağı haline gelmiştir. Çatalca’ya 60-80 kilometre uzaklıkta kalan bu plaj yaz aylarında yoğun bir şekilde rağbet görmeye devam ediyor. Çok dalgalı ve akıntı seviyesi yüksek olan Çilingoz Plajı’nda denize girenlerin bu kriterlere dikkat etmesi gerekiyor. Onun dışında keyifli vakit geçirebileceğiniz plajda kendinizi serin sulara bırakabilir ve güneş ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yaz ve bazı durumlarda sonbaharın ilk aylarında dahi denize girebileceğiniz gibi aynı zamanda piknik de yapabilirsiniz.

Piknik faktörü konusunda biraz dikkat etmenizi tavsiye ederiz çünkü çoğu ziyaretçi atıklarını burada bırakarak çevre kirliliğine sebebiyet verecek faktörler doğuruyor. İstanbul’da ya da çevre illerinde yaşıyorsanız ve bir iki günlük kısa kaçamaklı bir tatil planlıyorsanız Çilingoz Plajı sizin için gayet iyi bir tercih olacaktır. Doğa ve tabiat gezileri için de ayrı ayrı alanlar sunan plaj yalnızca denize girmek isteyenlerin değil tam temkinli tatil isteyenlerin de uğrak noktası haline gelmiş durumda.

Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler burada kamp dahi yapabiliyor, gündüz deniz akşam kamp fikri sizi de cezbediyorsa o halde yapmanız gereken tek şey plaj için hemen yola çıkmak olabilir. Özellikle yaz aylarında çocuklarınızın okulları kapanır kapanmaz hemen tatil programı yapmaya başlıyorsanız bu seneki tatil planınıza Çilingoz Plajı’nı da eklemeyi unutmayın. Birbirinden ilginç aktivitelerin bulunduğu tabiat parkında sabah ayrı akşam ayrı manzara sizi karşılıyor olacak. Çilingoz Plajı’na gitmek isteyenler kalabalıkla uğraşmak istemezlerse kendileri için en ideal zaman dilimi mayıs ve haziran ayları olacaktır; bu dönemde hem denize rahatça girebilir hem de güneşin ve doğanın tadını rahatça çıkarabilirsiniz.

Çilingoz PlajıÇilingoz PlajıÇilingoz PlajıÇilingoz Plajı

Yorumlar

 • vlknckcc
  23.12.2022 11:34

  1 gece kamp yaptık. Mükemmel bi yer. Kamp alanı temiz ihtiyacımız olan her şeyi temin edebildik.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler