Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Cemal Reşit Rey Konser Salonu

22.02.2021 00:18


İstanbul’un Harbiye semti sınırları içerisinde yer alan Celal Reşit Bey Konser Salonu ilk etapta evlendirme dairesi / nikah sarayı olarak planlansa da sonradan konser salonuna dönüştürüldü. Türkiye’de klasik müzik için tasarlanan ilk salon olma unvanına sahip bu mekan, büyüklüğü itibariyle de Türkiye’nin en büyükleri arasında bulunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından işletilen Celal Reşit Bey Konser Salonu 1989 senesinden bugüne aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Türk Opera Sanatçısı Arda Aydoğan salon müdürlüğüne ve sanat yönetmenliğine getirildikten sonra sanatsal faaliyetler açısından büyük gelişme ve ilerleme kaydeden Celal Reşit Bey Konser Salonu, günümüzde tiyatro, dans, opera gibi farklı etkinlikler için de kullanılmaktadır.

Ünlü Türk Bestecisi Cemal Reşit Bey’in adını taşıyan Celal Reşit Bey Konser Salonu’nda faal bir şekilde sahne alan başlıca gruplar ise CRR Senfoni Orkestrası, CRR Caz Orkestrası ve CRR Türk Müziği Topluluğu’dur. 2020 yılı güncel haliyle genel sanat yönetmeninin Cem Mansur olduğu salonda zaman zaman yabancı sanatçılar da sahne almaktadır.

Her ay dolu dolu etkinlik programı olan Celal Reşit Bey Konser Salonu 6 Mart 1989 tarihinde hizmete girdiğinden beri kaliteli müziğin adresi olmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’nın himayesinde Kültür A.Ş. tarafından işletilen Celal Reşit Bey Konser Salonu’nun etkinlik açısından en yoğun olduğu dönem ise ekim, kasım, aralık, ocak, şubat, mart, nisan ve mayıs aylarıdır. Açıldığı günden bugüne pek çok ünlü sanatçının genel sanat yönetmenliğini yaptığı salonun güncel etkinlik takvimini resmi internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Cemal Reşit Rey Konser SalonuCemal Reşit Rey Konser SalonuCemal Reşit Rey Konser Salonu

Yorumlar

 • buseats2
  11.11.2022 07:16

  Defalarca gittiğim, akustik ve güzel bir konser salonu. Özel sanatçılarla nice güzel konserlerde görüşmek üzere...

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler