Büyükada Meydanı - GeziBilen

Büyükada Meydanı

Büyükada Meydanı

Büyükada Meydanı, İstanbul’a bağlı Marmara açıklarındaki en büyük ada olan ve ismini de buradan alan Büyükada’nın en büyük kavuşmaları ve en tatlı ayrılıklarının yaşandığı yerdir.

Adaya gelen feribotların ve vapurların demirleyip hareket ettiği iskelenin bulunduğu Büyükada Meydanı, haliyle adanın en kalabalık yeridir. Öte yandan pek çok kafe ve alışveriş noktasının da bulunduğu bu yer, buraya ilk kez gelenler için adanın kalbi niteliğindedir.

Bisikletlerin ya da elektrikli faytonların kiralanabildiği, manzaraya karşı güzel bir Türk kahvesinin içilebildiği, özellikle Belçika çikolatasından yapılan profiterol ve ekler tatlılarının en güzellerinin yenebildiği Büyükada Meydanı, adaya gelen misafirlerin hem ilk hem de son ayak bastıkları nokta olarak duygusal bir yana da sahiptir. Ancak kendiliğinden oluşan huzurlu ve bir o kadar hayat dolu enerjisiyle adanın meydanı ayrılıkları dahi tatlı birer vedaya dönüştürmeyi bilir.

Tüm bunların yanı sıra Büyükada Meydanı, Aya Yorgi Kilisesi’ne çıkılan yolun başlangıcı, karış karış adımlamak isteyeceğiniz doğal güzelliklerin içine doğru açılan bir kapı ve hepsinden önemlisi zamana karşı yarışan değil de zamanla işi olmayan ada halkının huzurunun hissedildiği bir yerdir. Bu sebeple ki İstanbulluların gerek hafta sonu kaçamakları gerekse turistlerin uğrak noktasıdır. 

Büyükada MeydanıBüyükada MeydanıBüyükada MeydanıBüyükada Meydanı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota