Büyük Beşiktaş Çarşısı - GeziBilen

Büyük Beşiktaş Çarşısı

Büyük Beşiktaş Çarşısı

Diğer bir adı ile Büyük Beşiktaş Çarşısı, tarihi 1985 senesine kadar uzanan ve İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan bir çarşı – pazar kompleksidir. Alt katında PTT yer alması nedeniyle halk arasında “Postane Çarşısı” olarak da adlandırılan Beşiktaş Çarşısı, yarı açık bir plana sahiptir. Tam tamına 229 metrekarelik bir alana kurulan çarşı, tarihi Sinan Paşa Camii’nin arkasında, oldukça merkezi bir konuma sahiptir.

En üst katında müşteri ve misafir otoparkının olduğu Beşiktaş Çarşısı, 1985 senesinde inşa edilmiştir. Türkiye’de alışveriş merkezi ve kompleksi kültürünün yeni yeni oluşmaya başladığı dönemde hizmete açılan başlıca çarşılardan biri olan Beşiktaş Çarşısı’na İstanbul’un pek çok ilçesi ve semtinden toplu taşıma araçları ile ulaşmak oldukça kolaydır.

Çırağan Sarayı, Conrad Oteli, Swissotel, Ihlamur Kasrı, Denizcilik Müzesi, İnönü Stadyumu, Dolmabahçe Sarayı, Galatasaray Üniversitesi, Beşiktaş Kültür Merkezi, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi gibi yerlere yakınlığı ile ön plana çıkan Beşiktaş Çarşısı, pet shop, aksesuar, çanta, kıyafet, ayakkabı, cep telefonu, terzi, iç çamaşırı, yüncü, reklam ve tabela, kafeterya, hamile giyim, nikah şekeri, bebek giyim, elektrik elektronik yedek parça, İGDAŞ Fatura Ödeme Veznesi ve PTT Uluslararası Call Center da dahil olmak üzere 184 bağımsız bölüme ev sahipliği yapmaktadır.

Yılın belli dönemlerinde konser, canlı müzik gibi etkinliklerin düzenlendiği Beşiktaş Çarşısı’nda promosyon günlerinde de ücretsiz otopark hizmetinden faydalanmak mümkündür. Bu günlerde alışveriş yapanlara özel hediyeler de verilmektedir. Güvenli, temiz ve yönetim müdürlüğü tarafından yönetilen çarşıya İstanbul’un sayısız noktasından tek vasıta ile gelinebilir.

Büyük Beşiktaş ÇarşısıBüyük Beşiktaş ÇarşısıBüyük Beşiktaş ÇarşısıBüyük Beşiktaş Çarşısı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota