Beyoğlu Öğretmen Evi

Beyoğlu Öğretmen Evi

22.02.2021 00:18


İlk hali 1883 senesinde inşa edilen Beyoğlu Öğretmen Evi, o dönemlerde Grand Hotel adı altında hizmet vermiş olup, Fransızlar tarafından işletilmiştir. Tarihler 1928’i gösterdiğinde ise Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen tarihi bina bir süre “Beyoğlu Kız Meslek Lisesi” eğitim kurumu olarak hizmet vermiştir. 1985 senesinde yaşanan çökme nedeniyle eğitim öğretime ara verilerek bina kullanıma kapatılmıştır.

Tarihi dokusunun korunarak kapsamlı bir restorasyondan geçme tarihi 1988 senesine uzanan ve “öğretmenevi” konseptinde tekrardan inşa edilen bina o günden bugüne Beyoğlu Öğretmen Evi olarak hizmet vermiştir. Beyoğlu Tepebaşı ile Meşrutiyet Caddesi üzerinde yer alan Beyoğlu Öğretmen Evi, toplam 116 yatak kapasitesi ve 54 odaya sahiptir. Bunun yanı sıra çok amaçlı salon ve restoranın da olduğu Beyoğlu Öğretmen Evi, yedi kattan meydana gelmektedir.

Terasının muhteşem Haliç manzarasını gördüğü Beyoğlu Öğretmen Evi, zaman zaman belli organizasyonlara da ev sahipliği yapar. 250 – 350 kişilik davetler için de hizmet veren Kış Bahçesi Restoranı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Beyoğlu Öğretmen Evi yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Düğün, kokteyl, nişan, doğum günü ve özel partilere ek olarak balayı kutlamaları, mezuniyet baloları, grup ve şirket yemekleri için de hizmet veren Beyoğlu Öğretmen Evi’nde Lobi Kafe, sauna, kış bahçesi, çok amaçlı salon ve bay – bayan kuaförü bulunmaktadır. Çarşamba, cuma ve cumartesi akşamları canlı müzik performanslarının gerçekleştiği Beyoğlu Öğretmen Evi’nin teras katındaki Haliç Restoran da kesinlikle görülmeye değer.

Beyoğlu Öğretmen EviBeyoğlu Öğretmen EviBeyoğlu Öğretmen Evi

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler