Beşiktaş J.K. Müzesi

Beşiktaş J.K. Müzesi

22.02.2021 00:18


Türkiye’de spor kültürü ve tarihi adına ilk “spor müzesi” olma unvanına sahip Beşiktaş JK Müzesi, 117 yıllık tarihi olan Beşiktaş Spor Kulübü’ne ait Vodafone Park’ın sınırları içerisinde yer almaktadır. İki katlı bir yapı olan ve toplamda bin 650 metrekarelik bir alan üzerine yayılan Beşiktaş JK Müzesi, aynı zamanda ülkenin en büyük spor müzesi olma özelliğini taşımaktadır.

Sanılanın aksine sadece bir futbol kulübü müzesi değil, aynı zamanda spor tarihi ve kültürü hakkında bilgi veren, ziyaretçilerini yüzyıllar öncesine götüren çağdaş sergiler ve zengin koleksiyonu ile fark yaratan Beşiktaş JK Müzesi, günümüz modern teknolojilerini de kullanarak dijital bir müze konseptinde hizmet vermektedir. Etkileşimli sergileri ile de göz dolduran müzenin ziyaret gün ve saatleri yıl içerisinde değişkenlik gösterir. Bu zaman dilimleri Ekim ile Mayıs ayları arasında, Pazartesi günü hariç saat 10.00 ile 18.00 arasında iken, Haziran ile Eylül aylarındaki kısımda 10.00 ile 19.00 saatleri arasındadır.

Yaz – kış pazartesi günleri kapalı olan Beşiktaş JK Müzesi, maç olduğu günlerde de taraftarların stada girişinden iki saat önce kapanmaktadır. Ayrıca 1 Ocak ve dini bayramların birinci günleri de kapalı olan müzeye giriş ücretleri, tam 25 TL, indirimli biletler de 15 TL’dir. İndirimli bilet grubunda yer alan kişiler de 6 – 14 yaş çocuklar, öğretmenler, 65 yaş üstü ve öğrencilerdir. Buna ek olarak, şehit ve gazi yakınları, gaziler, engelli ziyaretçiler, MMKD, TFF; FIFA ve sarı basın kartı sahipleri ile altı yaş altı çocuklar Beşiktaş JK Müzesi’ni ücretsiz olarak gezebilir.

Beşiktaş J.K. MüzesiBeşiktaş J.K. MüzesiBeşiktaş J.K. MüzesiBeşiktaş J.K. Müzesi

Yorumlar

 • M. Furkan
  07.08.2021 07:51

  şampiyon fener en büyük fener

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler