Aksaray Yeraltı Çarşısı - GeziBilen

Aksaray Yeraltı Çarşısı

Aksaray Yeraltı Çarşısı

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Fatih’e bağlı Aksaray Yeraltı Çarşısı, 1973 yılında hizmete açıldı. O dönemlerde Balkanlar ve tüm İstanbul’un hem ilk hem de en büyük alışveriş merkezi olma unvanını kazanan çarşı, maalesef ki 1975 senesinde gerçekleşen büyük yangında 1980 yılına kadar kapalı kaldı. Bu süre içerisinde büyük bir onarımdan geçen ve restore edilen Aksaray Yeraltı Çarşısı, o tarihten bu yana kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Günümüzde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mülkiyetine ait olan Aksaray Yeraltı Çarşısı, Belediye Başkanlığı’nın verdiği yetki ile çarşı esnafının seçimi ile yönetim kurulu oluşturulmasının ardından yine bu kurul tarafından işletilmektedir.

Parfümeri, bijuteri, tekstil, spor malzemesi, gıda ve daha pek çok ürün çeşidin satıldığı olduğu Aksaray Yeraltı Çarşısı’nda hemen hemen aradığınız her şeyi bulmanız mümkün. Tam tamına 125 adet mağazanın hizmet verdiği çarşıda alışveriş yaparken soluklanmak isteyenler için de iki tane kafe bulunuyor. İstanbul’un tarihi dokusunu keşfetmek, bu atmosferi deneyimlerken bir yandan da alışveriş yapmak isterseniz ilk gitmeniz gereken yerlerden biri Aksaray Yeraltı Çarşısı olmalıdır.

Aksaray Yeraltı ÇarşısıAksaray Yeraltı ÇarşısıAksaray Yeraltı ÇarşısıAksaray Yeraltı Çarşısı

Yorumlar

 • furkanakay
  17.11.2022 07:55

  İSTANBUL VE BALKANLARIN İLK VE EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ MERKEZİ: AKSARAY YERALTI ÇARŞISI

 • ftherdincc
  04.01.2023 08:19

  istanbul aksaray yer altı çarşısı istanbulun ilk avm si olup yıllardır hala iş yapan ve turistlerin uğrak noktasıdır önceden ucuzdur turistler gelince 2 tık daha fiyatlari yukarı kaldırdılar

 • KXCPv06v
  30.06.2022 07:44

  aksaray

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota