Harbiye Şelalesi - GeziBilen

Harbiye Şelalesi

Harbiye Şelalesi

Akdeniz’in doğusunda, Türkiye’nin Suriye sınırındaki kadim şehri Hatay, yüzyıllardır var olduğu tarih sahnesinde günümüze taşıdığı sayısız eserle gurur duyuyor. Bu noktada Roma’dan Osmanlı’ya geride kalan zamanı çok sayıda tarihi yapı ve eserle yaşatan şehirde aynı zamanda doğal güzellikler de dikkat çekiyor. Çağlayanlar Bölgesi olarak bilinen yerdeki Harbiye Şelalesi, işte bu doğa harikaları arasında ayrı bir yere sahip. Bulunduğu nokta, özellikle Roma hakimiyetinin yaşandığı milattan sonra 1’inci yüzyıl itibarıyla bir tür refah ve sayfiye yeri olarak öne çıkan Harbiye Şelalesi, güzelliği ile meşhur. Şelale, günümüzde adeta turizm cenneti. Etrafında yürüyüş yolları bulunuyor. Ayrıca şelale sesi eşliğinde özellikle kahvaltısı meşhur olan gün boyu açık yeme-içme yerleri de mevcut. Kayaların ardından süzülen suların çağıldaması, tertemiz havası ve ferahlığıyla Hatay’ın gözde kaçış rotaları arasında yer alıyor. Özellikle sıcak yaz günlerinde ilginin arttığı, ücretli otoparka sahip Harbiye Şelalesi’ne giriş ücretsiz. Girildikten sonra ise masalar, büyüklüklerine göre ücrete tabi şekilde kiralanıyor. Ayrıca küçük ve büyük boy olmak üzere çaydanlık kiralanabiliyor. Bir şeyler yenmek istenirse alabalığı meşhur. İster ayaklarınızı şelale sularına sokup serinleyin, ister eşsiz manzaranın tadını çıkararak bir şeyler yiyin. Harbiye Şelalesi’nde beklentilerinize çok iyi yanıtlar alabilirsiniz.

Harbiye ŞelalesiHarbiye ŞelalesiHarbiye ŞelalesiHarbiye Şelalesi

Yorumlar

 • buseats2
  22.09.2022 06:22

  Doğal güzel bir yer. Küçük hediyelik eşya satan noktaları, serin sular içinde, yemek ve çay keyifi ile gezilesi, görülesi bir yer. Fiyatlar uygun.Doğal güzel bir yer. Küçük hediyelik eşya satan noktaları, serin sular içinde, yemek ve çay keyifi ile gezilesi, görülesi bir yer. Fiyatlar uygun.

 • caglaacetin
  11.08.2022 07:35

  Suyun huzurlu şırıltısının keyif verdiği, şehir merkezine yakın, doğanın muhteşem eseri

 • muratkpk
  04.08.2022 16:22

  Güzel yer gelin görün

 • UInD7G3N
  24.03.2022 22:20

  Harbiye Şelalesi ilk onerilerden biri olmalıydı baya geriye konulmuş. Ayrıca Yayladağı yazılmış konuma ne alaka. Harbiye Şelalesi Harbiye'de

 • cemmelih
  03.11.2022 12:52

  Huzur bulabileceğiniz herah bir ortam

 • pelinakgl
  29.08.2022 08:06

  Suların içinde buz gibi biryer,mutlaka gidilip görülmesi gereken yerlerden. Heryerden su akıyor yaaa,yok böyle serinlik,rahatlama,o suların sesi harika.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota