Erzin İçmeler - GeziBilen

Erzin İçmeler

Erzin İçmeler

Akdeniz'in doğusunda, Türkiye'nin Suriye sınırındaki Hatay, tarihi değerlerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de öne çıkar. Bu noktada bulunduğu ilçeye adı veren Erzin İçmeler, saklı bir cennet adeta. Ufak boyutlu ağaçların ağırlıkta olduğu arazinin kalbindeki Erzin İçmeler, doğa ve sağlık turizmi odağında her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Yakınında turistik ihtiyaçlara yönelik konaklama tesisi de bulunan Erzin İçmeler’deki kaplıca sularının birçok hastalığa iyi geldiği kaydediliyor. Gerek sıcaklığı, gerekse pH değeri gibi parametreleri ile dikkat çeken kaplıca suları bikarbonat, karbondioksit, sülfat, kalsiyum, magnezyum başta olmak üzere zengin bir bileşime dair öğeler içeriyor. Bu sayede sindirim, romatizmal, deri, kemik erimesi, idrar yolları gibi rahatsızlıklarına karşı faydalı olduğu belirtiliyor. Özellikle yaşlıların daha fazla ilgi gösterdiği kaplıcaları, 12 ay boyunca genelinde açık. Manzarası ve temiz havasıyla meşhur olan, dingin atmosferiyle tanınan kaplıcalar, tüm yıl hizmet veriyor. Son olarak Erzin İçmeler’de yoğunluk özellikle bahar ve yaz aylarında artıyor.

Erzin İçmelerErzin İçmelerErzin İçmeler

Yorumlar

 • buseats2
  22.09.2022 06:59

  Erzin içmeler mevki güzel bir yer. Yazın ve kışın gidilebilecek bir yer. Alış veriş yapacak yerler mevcuttur. Çay bahçeleri, fırın ve kasap mevcuttur.

 • cemmelih
  03.11.2022 13:35

  Güzel bir yer. Tam aile ile gitmelik yerlerden. Denize ortalama 30-40 km.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota