Ata Park Botanik Bahçesi

Ata Park Botanik Bahçesi

Ata Park Botanik Bahçesi

Dünyanın en yüksek rakımlı botanik bahçelerinden olma unvanına sahip yer, şehrin doğal güzelliğini gözler önüne serer. Türkiye sınırları içerisinde en yüksek rakıma sahip botanik bahçesi olan Ata Park, 150’nin üzerindeki bitki türüyle görenleri kendine hayran bırakır. Çeşit çeşit endemik bitki ve farklı familyalardaki çiçek türleriyle muazzam bir güzelliğe sahip olan Ata Park Botanik Bahçesi, şehrin en görkemli yerlerinin de başında gelir. Görkemli manzarasıyla huzurdan oluşan bir diyara doğru yol alındığı izlenimi yaratan bahçe, ‘Alice Harikalar Diyarı’ görünümüyle gizemli ve masalsı bir evrenin kapılarını açar ziyaretçilerine… Tabiatın hemen her rengini bir arada barındıran Ata Park Botanik Bahçesi, taş yolları ve eşsiz manzarasıyla Erzurum şehrinin doğa turizmini artıran en önemli yerlerdendir. 350 bin metrekarelik bir alana Profesör Doktor Hasan Yılmaz’ın projesi olarak 2006’da yapımı tamamlanan parkın 100 bin metrekarelik kısmı peyzaj düzenlemesiyle halkın özel ilgi alanını oluşturur. Erzurum’un doğal güzelliğiyle ünlü en ihtişamlı yerlerinden Ata Park Botanik Bahçesi, fotoğraf meraklılarının ve huzuru arayanların şehirdeki uğrak noktasının başında gelir.

Ata Park Botanik BahçesiAta Park Botanik BahçesiAta Park Botanik BahçesiAta Park Botanik Bahçesi

Yorumlar

 • acelyaabasar
  26.10.2022 11:43

  Çok sakin, temiz, huzurlu bir yer. Giriş ücreti sadece 10 lira. İçinde kafe falan yok, kamelyalar var. Biz çok sevdik, her yeri ayrı güzel

 • furkanakay
  01.07.2022 08:03

  Turist lerinde ilgisini çektiği Bahar aylarında tadını çıkara bileceğiniz doğal güzellik.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler