Gazi Baba Meyhanesi - GeziBilen

Gazi Baba Meyhanesi

Gazi Baba Meyhanesi

Edirne’nin en nezih meyhanelerinden biridir Gazi Baba Meyhanesi… Adına şiir bile yazılmış bu meşhur meyhaneyi en çok öne çıkartan unsuru ise ambiyansıdır. Konseptiyle de dikkat çeken meyhane, temiz ve sofistike bir iç mekana sahip olduğundan sakinliği ve huzur verici ortamıyla tanınır. Damak tadına göre değişkenlik göstermekle birlikte Gazi Baba Meyhanesi’ndeki mezelerin genel olarak deneyimleyenler tarafından oldukça leziz olduğu söylenir. Lezzetli et yemeklerinin de sunulduğu meyhanede, en çok soğuk mezeler tercih ediliyor. Bunun yanı sıra burada dilerseniz salatalar, soğuk mezeler, ara sıcaklar, ana yemek, tatlı şeklindeki yemeklerle birlikte alkollü veya alkolsüz içecekler de var. Meyhanenin alt ve üst olmak üzere iki katı bulunuyor. Klarnet, saz gibi müzik aletlerinin de yer aldığı müzisyen ekip eşliğinde canlı müzik keyfine de diyecek yok. Diğer bir yandan ziyaretçilerini güler yüzle ağırlayan personeli de övgüyü hak ediyor bu mekanda. Alakanın yüksek seviyede tutulduğu Gazi Baba Meyhanesi’nde cana yakın işletmeciler zaman zaman masanızı ziyaret edip memnun olup olmadığınızı da sorabiliyor. Dinginlik verici atmosferiyle ziyaretçilerinin birine kendi için şiir yazdıran Gazi Baba Meyhanesi’nin tatlı mı tatlı şiiri ise şöyle:

Edirne’nin ortasında,

Yeni eczane arkasında,

Var namlı bir meyhane,

Oraya gazi baba derler,

Bütün iyi insanlar, aşıklar hep oraya giderler.

Zengin bir menüyle konuklarını ağırlayan Edirne’de merkezi yerlerden Zindan altı Caddesi üzerindeki Gazi Baba Meyhanesi, ailecek veya dostlarla keyifli saatler geçirmek için ideal mekan.

Gazi Baba MeyhanesiGazi Baba MeyhanesiGazi Baba MeyhanesiGazi Baba Meyhanesi

Yorumlar

 • acelyaabasar
  26.10.2022 13:34

  Güzel bir atmosfer, işletmemin sahibi İsmail bey tüm müşterilerle tek, tek ilgilenmesi çok hoş, ayrıca tüm personel de çok ilgili. Mezeler harika ve işletme çözüm odaklı.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota