Akvaryum Koyu - GeziBilen

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu

Çanakkale’de yer alan Bozcaada, sadece şehrin değil aynı zamanda Türkiye’nin tatil için gidilecek yerlerinden biri olarak kabul görür. Son dönemlerde sosyal medyanın da etkisiyle bölge iyice popüler bir kimliğe bürünmüştür. Bozcaada’nın bu denli popüler olmasında elbette burada yer alan koyların ve plajların etkisi büyüktür. Çok kısa aralıklarla ada içinde farklı koylarla karşılaşmak mümkündür. Koyların son derece temiz olmaları da buraların tercih edilmesinde önemli bir diğer etkendir. Akvaryum Koyu ise adada görece olarak biraz daha ön plana çıkmış mekandır. Koy, Bozcaada’da gezilecek yerler listesine her zamana dahil olur. Esasen burası çok küçük ama yoğun bir plaj olarak bilinir. Oluşan kalabalığa rağmen berrak kalmayı başaran deniziyle de dikkat çeken koy, burada yüzenleri tertemiz oluşuyla sanki bir akvaryumda yüzüyormuş hissine kaptırdığından dolayı ismini bu hissiyatından almıştır. Hatta burada yüzerken suyun dibini görebilmeniz bile mümkündür. Bu açıdan koya gelirken deniz gözlüğü getirmeniz deniz altında güzel keşifler yapmanıza olanak sağlar. Adadaki diğer plajlarda olduğu gibi buranın da suyu genel itibarıyla soğuktur. Koy içinde yüzen küçük bir deniz büfe bulunur. Bu küçük ve şirin büfe pek çok ihtiyaca cevap verir. Koyun yan bölümlerinde bulunan kayalık çıkıntı sayesinde dalgaların yarattığı etki hissedilmez. Bu durum uzun bir mesafe içinde güvenli bir biçimde yüzmenize yardımcı olur. Yüzme bilmeyenler için ise koyun yapısı önemli bir avantajdır. Akvaryum Koyu’na gelmek adına ilçe merkezinden kalkan minibüsler rahatlıkla tercih edilebilir. Mermerleri takip etmek koşuluyla yürüyerek en uç noktaya gittiğinizde kayalardan denize girebilirsiniz. Bozcaada’daki diğer koy ve plajlarda olduğu gibi Akvaryum Koyu’na girmek de ücretsizdir. Burayı işleten herhangi bir tesis olmadığı için şemsiye ya da şezlong hizmeti yoktur. Bu tarz materyalleri kendi yanınızda getirmenizi öneririz. Ayrıca yüzer büfede bu tarz malzemeleri günlük olarak kiralamak mümkündür.

Akvaryum KoyuAkvaryum KoyuAkvaryum KoyuAkvaryum Koyu

Yorumlar

 • ankaraseyahatnamesi
  28.10.2022 07:27

  Yazın Ayazma plajına giderken bir uğrayıp görelim demistik. Etrafında bir sürü karavan ve kampçı vardi. Tabi ki bizim tercihimiz Ayazma oldu.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota