Kültür Park

Kültür Park

22.02.2021 00:18


Bursa’nın önde gelen gezi ve eğlence alanlarından biri olan Kültürpark, 40 hektar alan üzerine kuruludur. Göz kamaştırıcı, uçsuz bucaksız yeşil alanlarıyla dikkat çeker. Aynı zamanda şehirde yeşil alan şeklinde düzenlenmiş ilk bölge olma özelliği taşır. Alanda 5 bini aşkın ağaç bulunur. 1955’te dönemin Belediye Başkanı Reşat Oval tarafından şehre kazandırılan Kültür Park, 2006’da geçirdiği revizyonlarla yepyeni ve modern bir görünüme kavuştu. Yeşil alanları yaklaşık yüzde 20 oranında artırıldı, yeni yapılar eklendi. İçerisinde küçük gemilerle gezilebilen gölü, keyifli bir şekilde çay-kahve içilebilen dinlenme yerleri, kafeler, büfeler, restoranla ve barlar mevcut. Çocuk oyun alanları, çeşmeleri, spor alanları, bisiklet parkurları ile şehrin kalbinde konumlanan Kültür Park çok amaçlı bir kompleks maiyetindedir. Ayrıca nikah salonu, Arkeoloji Müzesi, 5 bin seyirci kapasiteli Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu, Belediye Konservatuvarı gibi çeşitli yapılar da bu geniş alan içerisinde yer alır. Bursa’nın kalbi denebilen Kültür Park’ta adrenalin de durmak bilmez; özellikle yaz mevsiminde yoğun ilgi gören lunaparkı çok sevilir. Şehrin sosyo-kültürel hayatına katkı sağlayan Kültürpark, ayrıca her yıl yaz aylarında düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Bu keyifli lokasyon, genel itibarıyla mütevazi fiyatlarla keyifli zaman geçirmeyi de garanti ediyor.
Kültür ParkKültür ParkKültür ParkKültür Park

Yorumlar

 • ahmetyaylacii
  07.11.2022 08:11

  Bursamızın SEMBOL MARKALARINDAN bir tanesi daha... Bursa'nın cok güzel ve merkezde olan parkıdır. İçinde yesil alan, göletler, cafeler bulunur. Araba park alani da vardir. Toplu taşıma onunden gecer.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler