Kükürtlü Kapalı Çarşı - GeziBilen

Kükürtlü Kapalı Çarşı

Kükürtlü Kapalı Çarşı

Bursa’nın atmosferi ile şaşırtan tarihi değerlerinden birisi de Kükürtlü Kapalı Çarşı’dır. Bulunduğu geniş ölçekli çarşı içerisindeki en eski bölümde yer alan 15’inci yüzyıl yapısı, günümüzde 100’ü aşkın dükkana da ev sahipliği yapar. Gezenleri, tarihi dokusu ve kuyum odağındaki göz alıcı dükkanları ile kendine hayran bırakır. Tarihi belgelerde Uzun Çarşı şeklinde adlandırıldığı bilinen Kükürtlü Kapalı Çarşı, farklı konseptlerde sıralanan hanlara komşu dükkanları ile her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Gördüğü ilginin kaynağını sunulan çeşitlilikle birlikte UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alması ana faktörleri oluşturuyor. Aslına yakın şekilde günümüze ulaşan tarihi çarşıda yorgancılar, ayakkabıcılar, mobilyacılar ve çokça kuyumcu gezilebiliyor. Gezi ve alışveriş sırasında küçük molaların verilebildiği yeme-içme yerlerinin de olduğu Kükürtlü Kapalı Çarşı, Bursa’da ticaret hayatının öne çıkan lokasyonlarından biridir. Tarihi alan gerek şehrin dört bir yanından gerekse yurt içi ve yurt dışından turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Kükürtlü Kapalı ÇarşıKükürtlü Kapalı ÇarşıKükürtlü Kapalı ÇarşıKükürtlü Kapalı Çarşı

Yorumlar

 • gunmemoli
  20.10.2022 10:19

  Herşehrin bir çarşısı vardır. Bursa'nında kapalı çarşısı meşhurdur. Osmanlı imparatorluğu sürecinde peyder pey yapılan hanları ile yüzlerce yıllık bir geçmişe sahip...

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota