Balibey Han

Balibey Han

22.02.2021 00:18


Geçmişe doğru otantik bir yolculuk vadeden Balibey Han, Bursa’nın kalbi Atatürk Caddesi üzerindeki 15’inci yüzyıl Osmanlı yapıları arasında yer alır. Niğbolu sancak beyinin oğlu tarafından yaptırılan tarihi yapı, şehirdeki üç katlı tek han olmasıyla da öne çıkar. Balibey Han, kemerleri ve taş duvarları ile sembolik özelliğe de sahip bir tarihi miras durumundadır. Bununla birlikte 64 odası bulunan han, içerisinde geleneksel el sanatlarıyla ilgili alışveriş yerlerini de barındırır. Nihai restorasyon çalışmaları 2009’da tamamlanan yapı içerisinde ayrıca el sanatı atölyeleri de mevcuttur. Ayrıca toplantı amaçlı bir alan ile sergi salonu da bulunur. Yapının üçüncü katında Bursa manzarası eşliğinde çayınızı yudumlayabileceğiniz 200 kişi kapasiteli bir kafe vardır. Ek olarak zengin bir menü sunan kafe, farklı bölümleri ile özellikle yaz aylarında geniş çaplı organizasyonlara da ev sahipliği yapar. Osmangazi ilçesinin ünlü alışveriş ve dinlenme noktalarından biri olan Balibey Han, şehirde keyifli vakit geçirmek isteyen 7’den 70’e herkes için ideal mekanlar arasında yerini alırken tarihte zaman ve mekan arasında yolculuk etme hissiyatını tatmak isteyenler için de vazgeçilmez noktalar arasındadır.
Balibey HanBalibey HanBalibey HanBalibey Han

Yorumlar

 • caliskanahmt
  07.03.2023 13:36

  Dinlenmek ve kahve içmek için Harika bir yer. Çok beğendim. Han a yukarıdaki eski görünümlü ahşap kapıdan veya alt caddede bulunan modern bir kapıdan giriş yapabilirsiniz

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler