Yıldız Gölü

Yıldız Gölü

Yıldız Gölü

Artvin’de yer alan Yıldız Gölü genel olarak soğuk bir göl olarak bilinir. En sıcak zamanlarda gezginler serinlemek maksadıyla suya girmeyi tercih eder. Gölün çevresinde aynı zamanda çok sayıda kamp alanı bulunur. Diğer yandan bu alanın etrafında yürüyüş aktiviteleri yapmak da mümkündür. Göl, Karçal Dağları’nın eteklerinde ortaya çıkar. Kartpostallık görüntüsüyle dikkat çeken bölge, fotoğraf meraklıları için oldukça idealdir. Gölün en bariz özelliği aşırı soğuk olmasıdır. Bu nedenle suya girmek genelde cesaret isteyen bir şey olarak düşünülür. Buraya gelenler buz gibi sularından dolayı yüzmek yerine genelde göl çevresindeki aktivitelere yönelir. Yıldız Gölü’ne şahsi araçlarla rahatlıkla gelinebilir. Sadece Doğu Karadeniz’in değil, aynı zamanda tüm ülkenin en önemli değerleri arasında gösterilen Yıldız Gölü, berrak ve ışıltılı bir görünüme sahiptir. Yaz dönemlerinde dahi burada kar kütlelerine denk gelmek olasıdır. Beyazsı Yaylası üzerinden buraya yürüyerek gelmek isterseniz yaklaşık iki saat sonra buraya varabilirsiniz. Artvin’in en çok ziyaretçi çeken bölgelerinden biri olan Yıldız Gölü, doğa ile entegredir. Gölün her mevsimi bir başka güzellik sunsa da, genelde ziyaretçi sayısı Temmuz ve Ağustos aylarında artış gösterir. Eşzamanlı olarak göle yakın yaylalardaki şenliklere tanıklık etmek de mümkündür. Yıldız Gölü tam olarak Borçka ilçesindeki Efeler Köyü’nde yer alır. Burası çok eskiden beri tanınan önemli bir Gürcü köyü olarak ön plana çıkar. Borçak üstünden köye giden 47 kilometrelik bir yol bulunur. Yayla yürüyüş yollarını tercih etmeyenler, bu klasik yolu takip edebilir. Yıldız Gölü’nün etrafında aynı zamanda mangal yapmak mümkündür. Göle gelenler genelde Hatila Vadisi, Sahara Milli Parkı ve Barhal Çayı gibi diğer yakın turistik mekanlara da yönelme şansı buluyor.

Yıldız GölüYıldız GölüYıldız Gölü

Yorumlar

 • ardacetinkaya
  04.08.2022 08:25

  Yıldız gölü muhteşem görüntüsü ve özellikleri ile herkesi etkileyebilmektedir karçal dağlarının eteklerinde bulunan ve kar sularının toplanması ile oluşan göl içilebilen suya sahip.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler